Львівська ОВА та Торгово-промислова палата України посилять співпрацю для підтримки бізнесу

Зокрема йдеться про збільшення експорту та сприяння релокованим підприємствам.

Про перспективи і можливості експорту, релокацію бізнесу, привабливе інвестиційне «обличчя» області говорили сьогодні під час зустрічі начальника Львівської ОВА Максима Козицького із Президентом торгово-промислової палати України Геннадієм Чижиковим.

Як розповів Геннадій Чижиков, фокус роботи Торгово-промислової палати сьогодні спрямований на підтримку малого і середнього бізнесу, а також збільшення українськими підприємцями експорту за кордон. Важливою частиною роботи, у зв’язку із бойовими діями на території України, є підтримка тих торгово-промислових палат та їхніх працівників, які є на окупованих територіях та територіях, які зазнають щоденних атак зі сторони росії.

Президент торгово-промислової палати України зазначив, що Львівщина була і залишається флагманом економічних процесів в частині підтримки і стимуляції бізнесу орієнтованого на експорт. В планах Торгово-промислової палати – організація двох гібридних форумів: малий бізнес під час війни та експорт під час війни.

Як зазначив Максим Козицький, станом на сьогодні на територію Львівщини релокувались понад дві сотні підприємств, з них запустили роботу – 138.

«Якщо бізнес сюди переїхав і працює тут не від безвиході, а справді з комфортом, значить ми робимо правильні речі. І ми хочемо далі працювати у цьому напрямі», – наголосив очільник області.

Читайте також: Релоковані підприємства на Львівщині створили майже 5 тисяч робочих місць.

Також він зупинився на Програмі підтримки бізнесу, яку ЛОВА запровадила на час дії воєнного стану, щоб підтримати бізнес, зокрема – релокований.

«Програма працює через три інструменти:  безповоротну фінансову допомогу релокованим виробничим підприємствам, ваучерну підтримку на маркетингові послуги або послуги сертифікації, безповоротну фінансову допомога на закупівлю обладнання в окремих виробничих галузях. І сьогодні маємо результати: 22  релоковані підприємства вже  отримали фінансову підтримку в розмірі від 100 до 500 тис. грн від Львівської ОВА», – розповів очільник області.

Як зазначив керівник департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда, зараз є конкретні запити від релокованих підприємств щодо їхньої подальшої економічної діяльності. Так, для закриття цих запитів, а також налагодження співпраці між релокованим та місцевим бізнесом на Львівщині восени планують провести Форум партнерства.

Проговорили сторони і питання налагодження міжнародних контактів. Тут Геннадій Чижиков відзначив Львівщину як провідну область в Україні.

Також зупинились і на роботі Сектору з питань підтримки експорту. До слова, такий відділ у структурі адміністрації першою в Україні створила Львівська ОВА. На рахунку відділу уже сотні заходів для підприємців, десяток торговельних місій, діяльність Школи експортера.

Зокрема, цьогоріч в планах організація торгівельної місії до Чеської Республіки. До участі у ній залучатимуть підприємців машинобудівної та металообробної галузей. Долучитись до організації місії очільник області запропонував і керівнику Торгово-промислової палати України.

На завершення сторони проговорили українсько-турецький бізнес-форум, який відбудеться завтра у Львові, його організували до візиту в Україну турецької делегації, яку очолює президент ТОВВ пан Ріфат Хісарчікліоглу.