Львівська ОВА долучилась до Засідання Української частини Українсько-словацької Змішаної Комісії

Сьогодні, 26 жовтня, відбулася українська частина Українсько-словацької Змішаної Комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва.

До заходу онлайн долучилися перший заступник начальника Львівської ОДА Андрій Годик, керівник  департаменту економічної політики Степан Куйбіда та департаменту МТД та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк.

Як зазначив Андрій Годик, Львівщина приділяє велику увагу міжрегіональному співробітництву, зокрема зі Словаччиною. Львівська ОВА вже має підписані відповідні міжрегіональні угоди з Бансько-Бистрицьким та Пряшівським самоврядними краями.

«Інтеграція співпраці у прикордонних регіонах і створення нових форм транскордонної взаємодії, однією з яких може бути реалізація ініціативи створення Європейського об’єднання територіального співробітництва та участь в ньому Львівської області, стане інструментом, який відкриє нові можливості успішної кооперації між областями України та самоврядними краями Словацької Республіки», – зазначив перший заступник.

Спільний українсько-словацький кордон – це також чудова можливість для нарощення торговельно-економічного співробітництва.

Зазначимо, що товарообіг між Львівщиною та Словаччиною динамічно зростає: у 2021 році експорт Львівської області до Словаччини зріс майже на 90%, і становив 123 641,6 тис. дол. США (4,2% від загального обсягу). Основними товарними групами експорту є: палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки і електричні машини, обладнання та їхні частини. Щодо імпорту, то у 2021 році імпорт Львівщини зі Словаччини становив 78 346,3 тис. дол. США (1,6 % від загального обсягу), основними імпортними групами були чорні метали та палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки.

В межах Засідання обговорили перспективи торговельно-інвестиційного співробітництва, розвиток підприємництва, співробітництво у сферах енергетики, відновлюваних джерел енергії та енергоефективності, у сфері енергозбереження та зеленої енергії, сфері транспорту, промисловості, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту та молодіжної політики, науково-технічній сфері, космічній сфері, а також співпрацю у сфері митного регулювання, цифровізації та поглиблення міжрегіонального співробітництва між Україною та Словаччиною.

Переглядів: 1