Львівська ОДА співпрацюватиме з Університетом банківської справи та Фондом розвитку підприємництва

Голова Львівської ОДА Максим Козицький, ректорка Університету банківської справи Анжела Кузнєцова та уповноважений представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію.

Метою Меморандуму є організація широкої співпраці між Сторонами щодо покращення координації спільних дій і зусиль для забезпечення фінансової грамотності та цифрової обізнаності населення, проведення інформаційних та освітніх заходів з питань доступу мікро-, малого та середнього бізнесу Львівської області до фінансових ресурсів за рахунок зниження рівня відсоткової ставки до 0% за отриманими кредитами на інвестиційні цілі в межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

«Банківська система інтенсивно розвивається і підписання Меморандуму є дуже важливим для Львівської облдержадміністрації, зокрема, в частині потреби нових кваліфікованих кадрів, адже студенти Університету банківської справи зможуть проходити практику у департаменті економічної політики та департаменті фінансів.

Окремо дякуємо за співпрацю у межах програми «Доступні кредити 5-7-9%» Фонду розвитку підприємництва. Це показовий приклад, як можна поєднати державну програму з регіональною програмою в частині підтримки бізнесу. Наступний крок – це поширення нашої спільної програми шляхом збільшення переліку банків – учасників програми, які на лояльних умовах зможуть кредитувати підприємців», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Співпраця сторін Меморандуму передбачає:

• Консультування для обговорення напрямів співробітництва та формування узгоджених дій, спрямованих на здешевлення кредитів для мікро-, малого та середнього бізнесу Львівської області.
  • Проведення спільних робочих зустрічей, «круглих столів», засідань, семінарів, конференцій з проблемних питань, які виникають під час виконання цього Меморандуму.
  • Взаємне запрошення фахівців з окремих питань як консультантів (експертів), з метою пошуку спільного вирішення проблемних питань, які виникають в рамках Меморандуму.

Зазначимо, державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» забезпечує спрощення доступу суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва до банківського кредитування з метою реалізації інвестиційних проектів для збільшення обсягів виробництва, експорту, імпортозаміщення, високотехнологічного виробництва, енергоефективності, впровадження інновацій, а також сприяння створенню нових робочих місць та поверненню трудових мігрантів в Україну.  Львівщина є одним з лідерів з-поміж інших областей України за кількістю наданих кредитів за Програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Станом на 20 грудня  в межах програми в області видали кредитів на суму 5 млрд 988 млн грн.

Довідково:

Університет банківської справи розташований у Львові. Університет заснували  у 2006 році з ініціативи Нацбанку України з метою створення централізованого навчального закладу, об’єднаного спільною стратегією та тактикою в підготовці висококваліфікованих кадрів для фінансово-кредитної системи України. Університет створили на базі Львівського банківського інституту (1940 рік заснування) та його філії у Києві.

Зараз Університет банківської справи у Львові має в структурі два внутрішні підрозділи – Навчально-науковий інститут економічних і соціальних відносин та Навчально-науковий інститут банківських технологій та бізнесу, а також один територіально-відокремлений структурний підрозділ – Черкаський навчально-науковий інститут.

Фонд розвитку підприємництва – фінансова установа, яка забезпечує фінансову та іншу супровідну підтримку приватних суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва в Україні. Посилення конкурентоспроможності українських мікро-, малих та середніх підприємств здійснюється шляхом надання їм кредитів для фінансування інвестицій та обігових коштів через обрані банки-партнери. Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України.

1 / 6