Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука – отримала звання «Бібліотека року 2021»

До Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень та офіційних партнерів Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації.

Почесне звання «Бібліотека року 2021» присвоєно КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Р. Іваничука» за проєкт «Книжковий різдвяний ярмарок».

Проєкт «Книжковий різдвяний ярмарок» – це соціальний проєкт з метою підтримки книговидавців, який реалізували у грудні 2020 року. Ініціювала проєкт адміністрація найбільшого торгово-розважального центру на Західній Україні «Victoria Gardens», а його кураторкою стала директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука, громадська діячка Тетяна Пилипець.

У Різдвяному книжковому ярмарку свої книги представили близько 20-ти видавництв з різних міст України: Харкова, Тернополя, Івано-Франківська, Києва, Дніпра, Одеси, Львова. А впродовж грудня 2020 року у межах проєкту відбулося близько 20 прямих ефірів з «читаннями під ялинкою»,  до яких долучились відомі автори та артисти: Сергій Жадан, Віктор Винник, Соломія Чубай, Павло Табаков, Назар Савко, Тарас Стадницький, Мар’яна Савка та інші.

«Це була перша колаборація нашої бібліотеки з великим бізнесом і метою цього проєкту була не лише підтримка українських видавництв, для яких 2020 рік став роком викликів і обмежень, а й всебічна промоція читання.

На цьому наша бібліотека не зупинятиметься, а й далі просуватиме моду на читання серед українців. Для цього вже потрохи відбувається реорганізація відділів нашої бібліотеки і потужна молода команда працівників робитиме все для того, аби книга була доступною і з’являлася в найнесподіваніших місцях», - розповідає Тетяна Пилипець.

«Діяльність Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука вже давно не обмежується лише читацьким абонементом. Бібліотека на Ринку – це чудовий майданчик, де відбуваються різноманітні культурно-мистецькі події та живе спілкування з авторами про класичну та сучасну літературу. Окрім того, команда бібліотеки злагоджено працює над тим, аби щоразу реалізовувати все нові й нові соціальні та благодійні проєкти.

Пишаємося, що Українська бібліотечна асоціація так гідно оцінила роботу Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука і щиро вітаємо весь колектив бібліотеки із такою вагомою відзнакою!», - зазначила заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Плугатор.