Львівщину представили на міжнародній конференції у Тель-Авіві

Упродовж 9-12 вересня в Ізраїлі тривала міжнародна конференція «Майбутнє доступності – туризм, транспорт, культура та дозвілля». Львівську область представило керівництво управління туризму та курортів Львівської ОВА.

Начальниця управління Наталя Табака висловила вдячність народу Ізраїлю, Міністерству закордонних справ Ізраїлю, MASHAV, Посольству Ізраїлю в Україні, а також команді організації Access Israel за підтримку та допомогу українському народу.

«Попри жахіття, українці продовжують рішуче протистояти в героїчній боротьбі з російським агресором, який руйнує наші мирні міста та майбутнє мільйонів людей по всій країні, порушуючи норми міжнародного права, не кажучи вже про принципи моралі. З початку війни Львівська область прийняла майже 250 тисяч ВПО, які рятувалися від ракет та руйнувань. Багато з них – люди з вродженими та набутими вадами та поранені бійці, які потребують реабілітації. Регіон залишається економічною і гуманітарною опорою. Тому нам потрібні ваші знання та досвід роботи з людьми з інвалідністю, і ми впевнені, що знання, отримані під час навчального візиту, допоможуть нам успішно впроваджувати ваші практики у Львові, нашій області та Україні», - наголосила Наталя Табака.

До теми: Делегація з Львівщини в Ізраїлі вивчає досвід щодо доступності середовища для осіб з інвалідністю.

Організатором конференції є Access Israel. Засновник та президент організації - Юваль Вагнер, в минулому бойовий льотчик ВПС Ізраїлю, який у 1987 році отримав травму в результаті аварії вертольота.

«Прикро, але два народи ізраїльський та український тепер знають у рівній мірі наскільки жахлива зброя. Надіємося, що війна в Україні якомога швидше закінчиться з найменшою кількістю жертв. Ми серцем з вашим народом та дуже схвильовані, що в такий тривожний час для країни, ви приїхали набиратися досвіду. Будемо співпрацювати з вами і у важкі хвилини, а також молитися, щоб настали кращі часи, і тоді теж продовжуватимемо партнерство», - зазначає Юваль.

Від початку війни в Україні організація Access Israel курує проєкт «Фіолетові бронежилети», який опікується людьми з інвалідністю та похилого віку. Він евакуює цих людей з районів бойових дій в Європу. Уже перемістили більше 2 тисяч осіб. Така ж кількість людей, яка вирішила залишитися вдома, отримали допомогу у вигляді речей першої необхідності. Чимала кількість волонтерів за допомогою організації навчається як допомагати людям з інвалідністю. Ці волонтери, які перебувають, в тому числі у зоні бойових дій, вдягають фіолетові бронежилети.

У складі української делегації перебуває голова громадської організації «Всесвіт з Україною» та комітету з питань туризму та готельної справи Жіночої Ділової Палати України Світлана Мерзлова, яка у перші місяці війни за допомогою програми «Фіолетові бронежилети» організовувала евакуацію дітей з хворобою Дауна та аутизмом з Харкова до Іспанії та Італії. Жінка переконана, що співпраця з ізраїльськими колегами після навчального курсу лише посилюватиметься.

У складі делегації з Львівщини є представники управління туризму та курортів і департаменту соціального захисту населення ЛОДА, перший проректор Львівського торговельно-економічного університету, представники  Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Проєкту міжнародної світової організації Групи Світового банку, Львівської асоціації розвитку туризму, голова правління ГО «Спілка жінок Львівщини», а також засновниця та керівниця першого сімейного корекційного центру інтегративної педагогіки у Львові, топменеджери готельного бізнесу та реабілітаційного центру Трускавця та Східниці.

Під час конференції учасники ознайомились з новітніми технологіями, які роблять життя людей з інвалідністю значно простішим. До прикладу, Google представив розробку, яка допомагає відразу прочитати те, що до вас говорять.