Львівщина входить до п’ятірки лідерів з економії бюджетних коштів у системі «Prozorro»

У 2021 за допомогою електронної системи здійснення закупівель «Prozorro» замовники Львівщини зекономили більше 2,6 млрд гривень, з яких 2,34 млрд - зекономили за рахунок тендерних процедур та 260 млн гривень – за рахунок допорогових/спрощених закупівель. Таким чином, за підсумками року Львівщина входить до п’ятірки лідерів з економії бюджетних коштів.

«У 2021 році більше 2 100 замовників Львівщини організували свій закупівельний процес у електронній системі закупівель «Prozorro». А це понад 280 тисяч процедур з очікуваною вартістю більше 75 мільярдів гривень.

За допомогою електронної системи закупівель замовникам-розпорядникам бюджетних коштів Львівщини вдалося зекономити понад 2,6 млрд гривень та потенційно скерувати їх на нові потреби. Це кошти, які Львівщина змогла заощадити завдяки прозорим аукціонам і бізнесу, що брав участь у торгах.

До слова, на закупівельний ринок області прийшло більше 27 тисяч учасників, з яких майже 15,5 тисяч – підприємці Львівщини», - розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

Одним із принципів здійснення публічних закупівель є добросовісна конкуренція серед учасників. Що більше учасників на торгах, то більша конкуренція і відтак — економія коштів платників податків.

Серед найбільших нововведень у «Prozorro» - запуск онлайн-тестування уповноважених осіб. Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року в Україні організовувати закупівлі можуть лише уповноважені особи, що підтвердять свій рівень знань законодавства.

Довідково:

«Prozorro» - електронна система публічних закупівель, де державні та комунальні замовники оголошують тендери на закупівлю товарів, робіт і послуг, а представники бізнесу змагаються на торгах за можливість стати постачальником держави.

З 1 квітня 2016 року система «Prozorro» є обов’язковою для центральних органів влади та монополістів, а з 1 серпня — для всіх інших державних замовників.