Львівщина відзначає 104-ту річницю утворення ЗУНР

Сьогодні, 1 листопада, в Україні відзначають 104-тю річницю створення Західноукраїнської Народної Республіки.

Ця дата в історії України є знаковою, відтак річницю створення ЗУНР вшановують на усій території Львівщини.

Зокрема, з цієї нагоди перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик поклав квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, що на Личаківському кладовищі у Львові.

Також, об 11:00 у парку «На Валах» запланований виступ Хорової капели «Дударик». Львівська національна академічна чоловіча хорова капела виконає Стрілецькі пісні – пісні, створені в легіоні Українських січових стрільців 1914—1918 під час національно-визвольної боротьби.

Довідково:

У жовтні 1918 року імператор Австро-Угорської імперії Карл І оголосив про перетворення дуалістичної монархії у федерацію народів, внаслідок чого на Галичині помітно активізувався український національний рух. Польські військово-політичні кола, намагаючись на момент розпаду Австро-Угорщини встановити контроль над Галичиною, створили 28 жовтня у Кракові Польську Ліквідаційну Комісію. Приїзд Комісії був запланований на 1 листопада.

Тому Українська Національна Рада, з метою захоплення влади у Львові, почала готувати збройне повстання. Опираючись на підрозділи полку УСС, на чолі з сотником УСС Дмитром Вітовським, в ніч на 1 листопада, Військовий комітет захопив ратушу, намісництво, радіо, телеграф та вокзали.

Вже на ранок у місті замайоріли синьо-жовті прапори. Цього ж дня підрозділи УСС зайняли Станіслав, Тернопіль, Золочів, Сокаль, Раву-Руську, Коломию, Снятин, Печеніжин, Борислав та інші міста і містечка Галичини.

Ці події отримали назву «Листопадовий Зрив (Чин)» або «Листопадова Революція».

Переглядів: 0