Львівщина в трійці регіонів-лідерів за площами закладання садів у програмі «єРобота»

Станом на кінець листопада в області погодили 4 заявки у вигляді грантів на створення і розвиток садівництва.

Львівщина увійшла в трійку лідерів серед областей України за площами закладання садів в межах урядової програми «єРобота». Фермери-учасники грантової програми садитимуть лохину та чорницю на площі 73,5 га. Загальна сума грантової підтримки становить 23,4 млн. гривень.

Частка Львівщини у загальній площі нових насаджень по Україні за підтримки грантів становить 8,6 %.

«У промисловому садівництві Львівщини, як і України, лохина є відносно новою і перспективною культурою. Географічне розташування нашої області сприяє розкриттю головного комерційного потенціалу лохини – поставкам на експорт. Наразі в області комерційно лохину вирощують 18 суб’єктів господарювання на  площі 56 га. За рахунок грантової підтримки площі її вирощування в комерційному секторі збільшаться у 2,3 рази», - прокоментувала директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Грантова програма для аграріїв «єРобота» реалізують на умовах співфінансування  держави та отримувача гранту у співвідношенні 70 до 30 в межах суми, визначеної на один гектар посадки кожного виду культур:

• до 70 відсотків вартості проекту висадки насаджень - за рахунок гранту;
  • не менше 30 відсотків - за рахунок власних коштів (або кредитних) отримувача гранту.

Одержувач може отримати грант для висадки насаджень на площі від 1 до 25 гектарів за наявності розробленого проекту саду на відповідну культуру. Коштами гранту можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проектом висадки насаджень (закупівля саджанців, обладнання, систем поливу, добрив, тощо).

Основною умовою для учасників програми є створення відповідної кількості нових робочих місць та провадити підприємницьку діяльність після висадки насаджень протягом не менше п’яти років і сплачувати до державного бюджету платежі з податків та зборів, пов’язаних з працевлаштуванням працівників відповідно до проекту висадки насаджень.

Ознайомитись з вищезазначеними нормативними документами для отримання гранту можна на сайті Мінагрополітики за посиланням.