Львівщина спільно з чеськими партнерами розвиватиме Superhumans Center

Сьогодні, 30 січня, перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик зустрівся з представниками МЗС Чеської Республіки та Генерального консульства Чеської Республіки у Львові.

Андрій Годик подякував представникам чеської делегації за допомогу Україні, зокрема і Львівській області, яку надала Чехія.

«Це була дуже необхідна допомога, як в лютому, так і впродовж усього року. Україна і весь цивілізований світ зіткнулися з безпрецедентними викликами. Проте в комунікації з партнерами, серед яких Чеська Республіка, ми вирішували багато гуманітарних, оборонних, енергетичних й інших питань. До прикладу, альтернативні джерела живлення для медичних закладів, які надала нам Чехія, незважаючи на атаки ворога стали гарантом того, що громадяни отримуватимуть медичну допомогу вчасно і якісно. Дякую також за підтримку закладів охорони здоров’я, зокрема тих, які працюють з пораненими, щоб люди, могли отримувати якісну трансплантацію, реабілітацію, протезування в дійсно комфортних умовах», — зазначив він.

Як наголосив директор Департаменту економічної дипломатії МЗС Чеської Республіки Марек Свобода, Україна справді ефективно використовує ту допомогу, яку отримує від Чеської Республіки і представники делегації в цьому вчергове переконались під час відвідин медзакладів області.

Проте, як додав він, сьогодні українська держава потребує ще більше допомоги, і запевнив, що Чехія готова цьому сприяти.

«Ми стараємось зробити все для того, щоб допомога, яку надають Україні фонди, відповідала європейським стандартам», — зазначив директор департаменту гуманітарної допомоги МЗС Чеської Республіки Петер Гандаловіч.

Сторони також обговорили майбутню діяльність Superhumans Center. Це сучасна клініка з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни, яка невдовзі запрацює на базі одного з медичних закладів Львова. Для пацієнтів в клініці все буде повністю безкоштовним.

«Superhumans Center є комплексним проєктом, багатофунціональним у багатьох сферах, починаючи від енергоощадності будівлі, обладнання, яке використовуватимуть, підходів у наданні медичної допомоги, реабілітації, протезуванні, психологічної допомоги, і аж до навчання для лікарів, які відбуватимуться на базі центру», — зазначив Андрій Годик.

Як розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис, однією з першочергових потреб в роботі центру є покращення матеріально-технічної бази медзакладу для якісного проведення реконструктивних втручань, зокрема йдеться про переобладнання і реконструкцію стерилізаційної та операційного блоку.

Зазначимо, що частину операційного обладнання для роботи центру надали чеські партнери.

За словами представників чеської делегації, Львівська область може стати центром з реабілітації для громадян з різних куточків держави. Тут також проходитимуть навчання спеціалісти, які вже потім надаватимуть такі послуги в інших областях. Відтак, Чеська Республіка і надалі сприятиме розвитку Superhumans Center.