Львівщина прийняла Всеукраїнські «Ігри Нескорених»

Серед гостей заходу, зокрема, міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, військова медикиня Юлія «Тайра» Паєвська, директор БФ «Повернись живим» Тарас Чмут, важкоатлет Василь Вірастюк.

У п’ятницю, 28 квітня, у Львівській громаді відбулося відкриття спортивних змагань для воїнів та ветеранів «Ігри Нескорених».

За результатами змагань сформують національну збірну команду України (24 особи) для участі у VI міжнародних спортивних змаганнях Invictus Games-2023 у м. Дюсельдорфі (Німеччина) у вересні цього року.

Реєстрація учасників закінчилася 28 березня. На  участь у змаганнях зареєструвалися 226 воїнів та ветеранів.

Церемонію відкриття змагань розпочали з гімну Україну, який виконала військова медикиня Катерина «Пташка» Поліщук. Онлайн учасників змагань привітав директор Фундації Ігор Нескорених Домінік Рейд.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь у церемонії відкриття, подякував учасникам за захист України і за їхню стійкість.

«Нескорений – це український народ. Кожен, хто відчув біль втрат, побачив війну, але вистояв, перейшов через випробування і не здався. Нескореність у наших  серцях. Я радий вітати у кожному з вас команду українського народу – команду друзів і побратимів, які пережили відчай, але не здалися і вірять в перемогу держави, так само як ми віримо в перемогу кожного з вас на Іграх Нескорених. Дякую кожному!», – зазначив Максим Козицький.

Під час церемонії вшанували і загиблих у війні з росії учасників Ігор Нескорених – посеред залу стояв пустий стіл з іменами 10 спортсменів та 1 тренера змагань, як знак присутності і пам’яті  Героїв.

У змаганнях, які завершилися 30 квітня, учасники вправлялися в одному чи двох з 9 видів спорту: легка атлетика, стрільба з лука, пауерліфтинг, плавання, настільний теніс, баскетбол на візках, волейбол сидячи, веслування на тренажерах та велоспорт.

Додамо, що Львівщина двічі приймала відбіркові зональні тестування (змагання) Всеукраїнських Ігор Нескорених, зокрема, 10 лютого 2018 року та 13 липня 2019 року, а фінальні Всеукраїнські Ігри Нескорених – вперше цьогоріч.

Організатори: Міністерство у справах ветеранів України, управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації, Львівська міська рада.

Результати Всеукраїнських Ігор Нескорених будуть відомі через місяць, адже у відборі переможців враховують значення участі у змаганнях для реабілітації учасника, його ставлення до змагань (дисципліна), дотримання спортивної етики, і власне здобутий під час змагань результат.

Нагадаємо що на Львівщині у 2022 році, у межах першого етапу реалізації проєкту для пацієнтів з різними видами уражень внаслідок бойових дій «Простір адаптивної рухової діяльності, фізичної та ментальної реабілітації», за кошти обласного бюджету збудували перший мультифункціональний майданчик з тренажерним та реабілітаційним обладнанням.

Довідково про Ігри Нескорених:

Ігри Нескорених (Invictus Games) – міжнародні мультидисциплінарні змагання колишніх та чинних військовослужбовців, які отримали поранення, захворювання або інвалідність під час / внаслідок служби. Перші Ігри ініціював у 2014 році Принц Гаррі (Великобританія) в Лондоні. Участь в них взяли близько 300 спортсменів з 13 країн.

Україна приєдналася до участі у третіх Іграх Нескорених, які відбувалися в канадському Торонто (вересень 2017). Українські спортсмени вибороли тоді 14 медалей, з яких 4 – представники Львівщини (Роман Панченко  золото в особистому заліку та срібло у командних змаганнях зі стрільби з лука, Дмитро Сидорук  – срібло у стрільбі з лука, Катерина Михайлова  срібло  у командних змаганнях зі стрільби з лука).

Надалі спортсмени з Львівщини виборювали призові медалі на кожних Іграх Нескорених, зокрема:

• Богдан Оксентюк (в лег/атлетиці та у плаванні);
  • Сергій Шимчак (у стрільбі з лука);
  • Віктор Легкодух (у штовханні ядра та у веслуванні на тренажерах);
  • Ігор Галушка (у веслування на тренажерах та у веслуванні на тренажерах 1 хв.);
  • Дмитро Афанасьєв (у  командних змаганнях зі стрільби з лука).