Львівщина протидіє виникненню пожеж в лісових масивах: підсумки обласної комісії ТЕБ і НС

Під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного сьогодні, 5 серпня, провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Члени Комісії основну увагу зосередили на питанні протидії масових пожеж лісів, торфовищ та сільгоспугідь на період загрози виникнення високої пожежонебезпечної ситуації в області.

«Протидія пожеж в екосистемах це справа не лише державних органів влади, обласних та районних адміністрацій, територіальних громад, це також активна участь громадян. Адже збитки, які може завдати бодай одна пожежа вимірюються сотнями тисяч гривень, призводить до нищення екосистеми, та й зрештою має негативний вплив на здоров’я людей.  Саме тому до цієї проблеми прикута значна увага як державної Комісії ТЕБ і НС, так і відповідно регіональної. Ключове наше завдання на сьогодні визначити перелік об’єктів для здійснення водозабору, а це: відкриті джерела, спеціальні протипожежні водойми, гідранти, колодязі з відповідним рівнем води. А далі забезпечимо доступ до інформації про ці джерела керівників територіальних громад, райдержадміністрацій, установ, організацій, підприємств, які залучені до ліквідації пожеж в екосистемі», - зазначив Віталій Загайний.

Окремо на розгляд Комісії винесли питання виникнення пожеж на територіях сміттєзвалищ Львівської області. Як приклад, неналежне утримання Бродівського сміттєзвалища, призвело до виникнення пожеж на території смітника наприкінці квітня цьогоріч.

Для ефективної протидії пожеж Львівська адміністрація спільно з Держекоінспекцією проводить рекрутинг та навчання громадських екологічних інспекторів. Це допоможе зупиняти пожежі на самому початку її виникнення.

За інформацією начальника Держекоінспекції у Львівській області Романа Дасюка, станом на зараз сім громад Львівщини вже мають громадських інспекторів. До їхніх обов’язків входить контроль за браконьєрством та спалюванням сухої рослинності.

Громадський інспектор на рівні з державним стежить за випадками порушення законодавства, складає протоколи на порушників, яких можуть притягнути до відповідальності. До слова, за одиничний підпал сухої трави загрожує мінімальний штраф у розмірі 3060 гривень.

Загалом по Львівській області кількість громадських екоінспекторів складає майже 50 людей, а це найвищий показник в Україні.

1 / 11