Львівщина поглиблюватиме двосторонні зв’язки із федеральною землею Штирія, що в Австрії

Сьогодні, 14 листопада, відбулася онлайн-зустріч начальника Львівської ОВА Максима Козицького з Головою федеральної землі Штирія (Австрія) Крістофером Дрекслером та Надзвичайним і Повноважним Послом України в Австрії Василем Химинцем.

Під час зустрічі сторони обговорили співробітництво в межах чинної Угоди про співробітництво між Львівською областю та землею Штирія, Австрія. Окрім цього, Максим Козицький розповів про підготовку Львівщини до зимового періоду та роботу з внутрішньо переміщеними особами.

Зараз на Львівщині проживають понад 400 тисяч ВПО. Крім того, на Львівщину щодня прибувають евакуаційні потяги. Найчастіше приїжджають найбільш незахищені категорії населення: діти, люди з інвалідністю та пенсіонери.

З настанням холодів та через ракетні удари окупанта, на Львівщині очікують нової хвилі вимушених переселенців. Саме тому в області розгортають пункти обігріву.

«Заклади, де проживають ВПО, зараз переповнені. Ми намагаємось розгортати нові місця для поселення. В межах обласної Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів запланували відремонтувати 30 закладів у 22 громадах області та створити понад 3000 місць для ВПО. Для цього з обласного бюджету передбачили понад 200 млн гривень. З огляду на приріст кількості ВПО та наближення зими, ми потребуємо альтернативних джерел обігріву, електрики та зв’язку. Саме тому на Львівщині розгортаємо пункти обігріву, де, в разі потреби, люди зможуть перепочити, поїсти, зарядити домашні пристрої, телефони. Для цього нам потрібні великі тенти, генератори, теплі речі та продукти тривалого зберігання», – наголосив Максим Козицький.

Також очільник області окреслив ключові виклики, які зараз стоять перед Львівщиною, зокрема через те, що росія цілеспрямовано атакує енергооб’єкти України.

«Внаслідок ракетних обстрілів на Львівщині 4 електричні підстанції вийшли з ладу. Зараз електроенергію в області подають за тимчасовими схемами, тому в електромережі є дефіцит потужності. Аби зменшити навантаження на систему, ми розробили рекомендації для населення, щоб знизити обсяги використання енергії», – додав Максим Козицький.

Своєю чергою Крістофер Дрекслер високо оцінив роботу Львівщини у плані забезпечення ВПО усім необхідним, а також висловив готовність й надалі допомагати області у різних напрямах, у тому числі з підготовкою до опалювального сезону.

«Австрія має повну повагу до того, як українці ведуть боротьбу, бо це боротьба за цінності Європи. Ми обіцяємо й надалі вас підтримувати. Від адміністрації нам потрібен лише список конкретних потреб, аби ми знали, чим саме і в які терміни зможемо допомогти. Разом з тим, ми готові налагоджувати нові культурні та економічні проєкти. Тому будемо раді приїхати на Львівщину, аби особисто про все домовитись», – акцентував Голова федеральної землі Штирія.

Довідково: Земля Штирія є одним із найдавніших регіонів-партнерів Львівщини. Першу Угоду про співробітництво підписали ще у 1998 році. Нову Угоду уклали вже у 2013 році (угода безтермінова). Галузі співробітництва охоплюють: торгівлю та сільське господарство; промисловість; транспорт; освіту та науку; медичне співробітництво; туризм; екологічне співробітництво.

За підсумками зустрічі сторони домовились внести нові пункти в чинну Угоду, з огляду на військово-політичну ситуацію в Україні та виклики, з яким стикнулася Львівська область.

Переглядів: 0