Львівщина отримала від Мінфіну перші розрахунки окремих міжбюджетних трансфертів на 2023 рік

Перші дані проаналізували у департаменті фінансів Львівської ОВА.

Так, як зазначають у департаменті, у зв’язку з війною, яка цьогоріч докорінно змінила підходи до формування бюджету, розрахунки Міністерство фінансів здійснювало виключно з урахуванням очікуваних надходжень поточного року, а також з врахуванням проєктного звільнення військових від сплати податку на доходи фізичних осіб.

Обсяг базової дотації (кошти з державного бюджету місцевим на вирівнювання податкоспроможності) для Львівщини наразі визначено в обсязі 870 млн грн (для порівняння, цьогорічна сума – 1130 млн грн). Реверсна дотація (кошти державному бюджету від більш фінансово спроможних місцевих бюджетів) обрахована в обсязі 1598 млн грн (цьогорічна – 873 млн грн).

Таким, обсяг коштів, які Львівщина скеровуватиме до загальної «скарбниці» мало не вдвічі перевищує прогнозні надходження від неї. У департаменті зазначають, що вперше обсяг реверсної дотації по Львівщині перевищує обсяг базової (це пов’язано із суттєво легшими наслідками війни для нашої області порівняно з іншими регіонами).

«Наголошуємо, що прогнозні обрахунки є попередніми, і методика їх здійснення ще може коригуватися. Зокрема, наразі зовсім не врахована зміна чисельності мешканців за областями у зв’язку з переміщеними особами (цей фактор має сьогодні великий вплив). Про усі зміни в підходах до формування бюджетів наступного року ми оперативно інформуватимемо», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків.

Переглядів: 3