Львівщина отримала державну субвенцію на автобуси «Школярик» на 2023 рік

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №418 від 28.04.2023, між регіонами України розподілено державну субвенцію для закупівлі автобусів «Школярик». Львівщина, відповідно до постанови, отримає з державного бюджету субвенцію в розмірі 80 млн грн.

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Він зазначив, що місяць тому Львівська ОВА зверталася до Міністерства освіти і науки України щодо пришвидшення розподілу одного мільярда гривень, передбачених у державному бюджеті на придбання автобусів у 2023 році. За його словами, Львівщина отримала одну з найбільших субвенцій, яка дозволить дофінансувати закупівлю близько 80 автобусів.

«Керуючись постановою уряду, ми можемо запускати процес закупівлі «школяриків» для громад області на цей рік. Сьогодні профільним структурним підрозділам адміністрації, зокрема департаменту освіти і науки та департаменту дорожнього господарства доручили формувати документацію на оголошення закупівель. Попередньо ми зібрали потреби громад, планується, що 52 громади області отримають ще близько 80 автобусів, і таким чином потреба у шкільних автобусах у нашій області буде закритою повністю», – зазначив Максим Козицький.

Ціна одного «школярика» – приблизно 2,5 млн грн. Дофінансувати залишок коштів мають першочергово самі громади за підтримки з обласного бюджету.

Як наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, при розподілі коштів державної субвенції між громадами, враховуватимуть, зокрема, розвиток освіти у громаді впродовж минулого року та цьогоріч.

«Частка дофінансування з боку місцевих та обласного бюджету складає 120 мільйонів гривень. При розподілі коштів державної субвенції, окрім частки співфінансування, яку зможе забезпечити місцевий бюджет, враховуватимуться також рішення, які приймалися громадою в минулому і в цьому році щодо розвитку освіти, робота щодо формування ефективної мережі освітніх закладів, успішність учнів шкіл за результатами Національного мультитесту та олімпіад, створення ліцеїв, гімназій на території громади, а також індекс платоспроможності громади і відсоток виконання місцевого бюджету», – зазначив Іван Собко.

Він також додав, що автобуси закуплятимуть не лише для загальноосвітніх шкіл, а й для інших обласних освітніх закладів (інклюзивні автобуси) – навчально-реабілітаційних центрів, спеціалізованих шкіл тощо.

Нагадаємо, що частину старих автобусів громади віддали на потреби ЗСУ, ще частина потребує заміни через тривалий термін експлуатації. У зв’язку з цим, минулого року за кошти державної субвенції, місцевих та обласного бюджетів на Львівщині придбали 126 автобусів (8 з них – інклюзивні). Останні 5 «школяриків» з цієї партії представникам громад передали учора.

Переглядів: 1