Львів’янка Маріанна Кіяновська здобула звання Європейської поетки свободи 2022 року.

Престижну відзнаку та звання Європейської поетки свободи 2022 року (European Poet of Freedom 2022) Маріанна Кіяновська здобула за збірку «Бабин Яр. Голосами».

Збірка поезій української авторки присвячена масовим розстрілам в урочищі Бабин Яр та вважається однією з перших книжок в українській літературі, що висвітлює тему Голокосту.

Літературна премія Ґданська для європейського поета свободи (European Poet of Freedom Literary Award of the City of Gdańsk) вручається раз на два роки. Мета відзнаки — промотувати поезію, яка торкається найважливіших тем і проблем сучасності, популяризує цінність свободи та демонструє високу художню цінність.

Церемонія нагородження відбудеться 10 червня в Шекспірівському театрі Ґданська в межах фестивалю European Poet of Freedom Festival, що триватиме з 9 по 11 червня у Ґданську. Відзнаки вручать також перекладачам, які працювали над збірками.

До складу журі премії увійшли Кшиштоф Чижевський (голова), Анна Чеканович, Павел Уелле, Збігнев Міколейко, Станіслав Росік, Анда Роттенберг, Беата Стасіньска, Ольга Токарчук, Анджей Ягодзінський (секретар журі).

Нагадаємо, за збірку «Бабин Яр. Голосами» Маріанна Кіяновська отримала в Україні Шевченківську премію в галузі літератури за 2020-й рік.

Довідково:

Маріанна Кіяновська - українська поетеса, прозаїк, перекладач, літературний критик та дослідник літератури. Член Національної спілки письменників України (з 2000 р.), Асоціації українських письменників (з 2000 р.) та Українського ПЕНу (з 2013 р.).

З 2001 по 2005 рік -- координатор Львівського осередку Асоціації українських письменників.

З 2011 року є засновницею та директором незалежної літературної премії «Великий Їжак», якою відзначаються автори найкращих сучасних україномовних книжок для дітей.

Твори Кіяновської переклали англійською, німецькою, італійською, шведською, азербайджанською, грузинською, польською, сербською, чеською, словацькою, словенською, литовською, білоруською та російською мовами, івритом.

Книга «373» визнано Книжкою року в номінації «Поезія» XVI Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року 2014»; «ДО ЕР» визнано Книжкою року в номінації «Поезія» в Рейтинговій акції творчих спілок «Книжка року-2014».

Живе у м. Львів.

Переглядів: 7