Львів’янам розкажуть про архітектуру Руського королівства ХІІІ-ХІV ст

Презентація, присвячена воїнам-захисникам України та Дню Української Державності, відбудеться в четвер, 28 липня, у Пороховій вежі. Початок о 17.00.

Під час заходу присутні дізнаються більше про оборонні вежі, споруджені Данилом Романовичем, та таємниці королівської катедри в Холмі. Дві короткі доповіді з відповідними назвами виголосять:

  • Василь Петрик — науковець, пам’яткоохоронець, начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА — “Вежі короля Данила”;
  • Юрій Лукомський — архітектор-археолог, докторант кафедри архітектури та реставрації НУ “Львівська політехніка” — “Таємниці Катедри короля Данила в Холмі”.

“У ХІІІ столітті Руське королівство було дуже міцним щитом, який захищав Європу від монгольської орди. У ті часи король Данило Романович створив потужні укріплення в Холмі та збудував оборонні вежі, які захищали місто від загарбників. Надалі такі оборонні споруди, муровані з каменю та цегли, зводили його нащадки — Романовичі — по всьому нашому королівству. Ці “волинські вежі” можна побачити в Польщі та Білорусі. В Україні збереглись лише їх фундаменти, віднайдені археологами. Дотепер для українців вони є символом хоробрості та незламності нашої нації у боротьбі з ворогами”, — розповідає Василь Петрик.

Після завершення доповідей, присутні зможуть переглянути один із епізодів документально-історичного циклу «Таємниці великих українців», присвячений королю Данилу. Вперше на екранах цей фільм з’явилася у березні минулого року. Зняв його телеканал “1+1” за підтримки УКФ. Автором стрічки є Акім Галімов.

А вже в п’ятницю, 29 липня, науковець та архітектор Микола Бевз спільно з колективом інших відомих вчених — дослідників у сфері архітектури, історії та археології — презентує публіці ексклюзивну виставку: “Наукові архітектурно-археологічні дослідження резиденції Короля Данила Романовича у Холмі”. Ця подія також відбудеться у Пороховій вежі. Початок о 16.00. Триватиме виставка до 21 серпня.

Переглядів: 0