Львів’ян запрошують на лекцію, присвячену річниці віднайдення центру літописної столиці Галицько-Волинської держави

У цю п’ятницю, 22 липня, в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” відбудеться публічна лекція “Крилос, або таємниці Галицької Трої”.

Присутнім розкажуть про всі перипетії, суперечки та перешкоди на шляху до віднайдення столиці Галицько-Волинської держави — княжого Галича. А також про те, чим знаменна для Галичини дата 25 липня 1936 року.

"Говоритимемо про місце, звідки власне і почалася історія нашої Галичини. Воно пов'язане з численними таємницями князів, митрополитів, єпископів. Дотепер більшість із цих таємниць нерозгадані. Над дослідженням Галича працюють багато вчених: істориків, археологів, архітекторів. Здавалося б, а до чого тут архітектори? Але саме вони дуже часто можуть зв'язати докупи всі ті ниточки інформації, на котрі натрапляють інші дослідники, і поглянути на історію історичних міст цілісно. Після багаторічних досліджень, ми розкажемо широкому загалу про факти, які до цього висвітлювалися лише в наукових статтях, або й дотепер не опубліковані”, — розповідає пам’яткоохоронець, керівник управління охорони об′єктів культурної спадщини департаменту архітектури та містобудування Львівської ОВА Василь Петрик.

Серед лекторів будуть також:
● Юрій Лукомський — український археолог, дослідник архітектури княжої доби;
● Роман Метельський — засновник Львівського фотомузею та сайту “Фотографії старого Львова”;
● Ігор Ткачик — колекціонер, ентузіаст любительського кіно.

У межах заходу відбудеться перший показ війднайденого уривку фільму “Крилос”, знятого зачинателем української кінематографії в Галичині Юліаном Дорошем. Цій знахідці завдячуємо Ігорю Ткачику.

Початок лекції о 16.00.
Місце проведення: читальний зал Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1).

Організатором події є Українське Фотографічне Товариство (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

Довідково:

Крилос — це село в Івано-Франківській області. Саме на його території в середні віки існувала столиця Галицько-Волинської держави — Галич.

Фото із сайту “Збруч”, автор: Богдан Скаврон.
На ньому зображений макет давнього Галича, який зробив художник Ігор Перекліт.

Переглядів: 0