Львів’ян запрошують на лекцію про таємниці давніх склепів та крипт

В неділю, 23 жовтня, у музеї Історико-культурного заповідника «Древній Звенигород» відбудеться лекція «Таємниці крипт та склепів ранньомодерної доби».

Лекція присвячена темі малодослідженій в Україні: фунеральній культурі європейців у 17-18 століттях, її провере дослідниця поховальних обрядів українців, докторка історичних наук Віра Гупало.

Йдеться про культуру, пов’язану з однією із найінтимніших та найзагадковіших сторін людського буття – смертю.

«Багатогранність жалобної церемонії того часу «pompa funebris» – «пишнота погребіння» – відображена у низці ритуалів, що виступають складовими елементами погребового обряду. Одним зі слабко вивчених аспектів цього явища є підземелля під храмами», – розповідає Віра Гупало.

Під час лекції дослідниця розповість про:

  • походження підземних комор у християнській поховальній обрядовості;
  • особливості конструкції, спорудження та розташування підземель;
  • призначення підземних комор та особливості предметів, знайдених у них.

Початок лекції о 15:00. Вхід вільний.

Додамо, перші широкомасштабні, багаторічні та комплексні дослідження поховальних обрядів українців у ранньомодерний час відбулись у 1995-2007 роках у Бернардинському костелі, що в Дубні під керівництвом Віри Гупало.

Дослідження фунеральної культури – важливий напрям у європейській історії та археології. Аналізуючи заповіти, посмертний інвентар, одяг, а також описи  поховальних церемоній, дослідники відкривають багатий і незнаний світ духовної та матеріальної культури попередніх епох.

Переглядів: 0