Лімфоторакс чи тромбоз судин: фахівці «ОХМАТДИТу» розповіли про можливі наслідки COVID-19 у дітей

Останнім часом у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» зросла кількість пацієнтів з віддаленими наслідками перенесеного COVID-19.

За останні декілька місяців, спеціалісти клініки стикнулися з таким ускладненням як лімфоторакс. Це наявність вільної лімфатичної рідини у грудній клітці, яка витікає при пошкодженні лімфатичних судин.  Це захворювання зустрічається у 1 на 15000 дітей.

Одним з ускладнень COVID-19 у дітей є також тромбоз судин. Коли тромб блокує устя лімфатичної протоки або запальний процес у легенях пошкоджує грудний лімфатичний проток, може мати місце хілоторакс (витікання).

Чим небезпечне це ускладнення? З лімфою пацієнт втрачає поживні речовини, мінерали, клітинні та гуморальні елементи імунітету, що призводить до ослаблення та виснаження організму, і до 50% може закінчуватися летально.

У дітей які поступили в «ОХМАТДИТ», після перенесеного COVID-19, у грудній клітці була велика кількість рідини, що виявилася лімфою. Торакальні хірурги налагодили систему дренажу лімфи з грудної клітки.

У відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії діти отримали лікування препаратами, що сприяють закриттю пошкоджених лімфатичних судин, для профілактики інфекції отримували серйозну антибактеріальну терапію.

Паралельно хірурги щоденно у плевральну порожнину вводили препарати, що сприяли закриванню плевральної порожнини. Діти отримали фахову медичну допомогу, завдяки якій зник синдром внутрішнього грудного напруження. Одна дитина вже виписана додому, інша ще продовжує лікуватися.

Переглядів: 16