Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого медичного центру врятували життя 10-річному киянину

Маленький киянин, якого батьки привезли в ЗУСДМЦ на початку війни був у критичному стані. Зараз хлопчик майже повністю відновився після перенесеного крововиливу у мозок і мозкової коми.

«У нашу лікарню Лев потрапив у дуже важкому стані: з високим рівнем цукру (30 при нормі до 6.6), низьким рівнем гемоглобіну та низькою сатурацією – 60, з гострою нирковою недостатністю і анурією (повна відсутність сечі). Після додаткових обстежень ми виявили важку двобічну пневмонію, тромбоцитопенію, а після МРТ – ще й крововилив у паренхіму та шлуночки головного мозку. Це усе засвідчувало стан важкої поліорганної недостатності, можливою причиною якого був декомпенсований цукровий діабет», - розповідає лікар-анестезіолог Іванна Андрейчук, яка понад місяць «виходжувала» маленького пацієнта у реанімації.

У мозковій комі ІІ Лев пробув два тижні, потім ще два тижні провів у реанімаційному відділенні на апараті високопотокової оксигенотерапії. А загалом майже три місяці медики лікарні боролись за його здоров’я – проводили нирково-замісну терапію, корегували глікемію, надавали неврологічне лікування та реабілітацію.

Після тривалої реабілітації та лікування у невролога підліток став на ноги і почав ходити з підтримкою, повністю відновилась функція рук.

За кілька днів до початку війни Лев потрапив до київської лікарні ОХМАТДИТ, де 4 дні перебував на апараті ШВЛ. Коли почались обстріли столиці, родина прийняла рішення евакуюватись до Львова. Їхали власною автівкою, у дорозі провели 27 годин. Важкий переїзд без кисневої підтримки та медичного супроводу, на думку медиків ЗУСДМЦ, і спричинив крововилив у мозок та мозкову кому.

Зараз 10-річний Лев вирушив на реабілітацію у спеціалізовану клініку за кордон. За умови адекватної реабілітації, ретельного контролю цукру і постійного лікування діабету, він має усі шанси на повне відновлення.

Переглядів: 0