Львівщина лідирує: за програмою «5-7-9%» видали майже п’ять сотень кредитів

Підприємці області активно користуються можливостями державної підтримки в час карантину. Однією з таких є державна програма «Доступні кредити 5−7−9%». Так станом на середину листопада за час дії програми у Львівській області видали 477 кредитів на суму 956,692 млн грн.

Відтак за кількістю укладених кредитних договорів Львівщина стала лідером серед областей. У ТОП-5 увійшли також Волинська, Вінницька, Харківська та Одеська області.

В області за програмою кредитують 8 банків-учасників. Це АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК», АТ «Райффайзен Банк Аваль».

Як зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда більшість підприємців через кризу, спричинену коронавірусом, працюють зі зниженою дохідністю і отримання кредитів за програмою «Доступні кредити» дозволяє їм розвивати підприємницьку діяльність та створювати нові робочі місця.

«Цьому також сприяють спрощені умови для участі у програмі. До прикладу, низький рівень відсоткових ставок полегшує підприємствам створення необхідної матеріально-технічної бази та інвестування. Приємно відзначити що, підприємці Львівської області є першими в Україні за кількістю отриманих кредитів, більш ніж половина яких спрямовані на рефінансування чинних кредитів із компенсацією від держави повної суми відсотків - до рівня 0% річних для позичальника», - розповів він.

Так у розрізі видів діяльності найбільше по сумах видали кредитів у напрямках:

сільське господарство - 26%,

переробна промисловість - 25%,

оптова та роздрібна торгівля - 22%.

Також 8 % кредитів у галузі транспорту,  2% - охороні здоров’я.

За цілями кредитування у Львівській області переважає рефінансування – 55%, кредити на інвестиційні потреби – 24%. Також зростає обсяг надання кредитів на оборотний капітал в рамках антикризового пакету – 21%.

Нагадаємо, що Державна програма «Доступні кредити 5−7−9%» запроваджена за ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України для підтримки інвестиційних проектів мікро- та малих підприємств. Її впроваджує Фонд розвитку підприємництва через банки-партнери, які володіють технологіями та активно кредитують цільову групу програми - мікро- та малі підприємства.

Переглядів: 3