”Кожен з нас може бути тим рушієм, який допоможе розірвати ланцюг насильства”, – Марта Чумало

У ці дні акція протидії гендерно зумовленому насильству проходить по всьому світі. Основною ідеєю якої є заклик до подолання такого насильства.

Про це заявили на сьогоднішньому брифінгу на тему Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Спікери обговорили проблему насильства у Львівській області та заходи боротьби з його виникненням.

Як повідомила заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало, у всіх країнах світу спостерігають значний зріст статистики звернень постраждалих від насильства осіб. Пандемія коронавірусу негативно вплинула на зміну статистики. В Україні також спостерігають такий зріст звернень.

''Упродовж цих шістнадцяти днів необхідно звернути увагу не лише тих суб‘єктів, що запобігають насильству, але і краще проінформувати населення про наявність подібної проблеми. Кожен з нас може бути тим рушієм, який допоможе розірвати ланцюг насильства'', - сказала Марта Чумало.

Керівник Львівського обласного центру соціальних служб Ярослав Бордіян наголосив, що найбільшою небезпекою є саме латентне насильство - коли жертва не може або не хоче визнати себе такою. Попри це, з року в рік збільшується кількість поінформованих людей, які обізнані з небезпекою виникнення насильства.

Він додав, що існують заклади підтримки такі як центр соціально-психологічної допомоги, який призначений для роботи з сім‘ями, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. Там надають психологічну допомогу тим людям, які потребують такої підтримки. Нещодавно у Трускавці відкрився притулок для жінок з дітьми, які зазнали насильства. Тут вони можуть отримати на місці кваліфіковану допомогу.

''Основною нашою місією є навчання та інформування населення, а також координація зусиль задля подолання проблеми насилля'', - повідомив Ярослав Бородіян.

Світлана Калініна представляє проєкт «Кар‘єрний хаб жінок», робота якого реалізується на Львівщині міжнародним благодійним фондом ''Українська фундація громадського здоров‘я'' за підтримки фонду народонаселення ООН та посольства Великої Британії в Україні.

Це пілотний проєкт, у межах якого цього року для жінок провели понад 40 професійно-навчальних курсів різних професій. Жінки в межах цих курсів змогли спробувати себе як швачки, закрійниці чи перукарки, а також як програмістки, тестувальниці та HR-спеціалісти.

''Щомісяця ми працевлаштовуємо від 4 до 9 жінок. Також ми намагалися вирахувати, скільки повинна отримувати жінка для того, щоб уникнути будь-якої залежності від інших. Ми визначили, що ця сума має бути не меншою 15 тисяч гривень. Саме тому у нас дуже велика потреба у високооплачуваних професіях. Аналізуючи інформацію сайтів з пошуку роботи ми дійшли до висновку, що жінка з попереднім досвідом роботи може розраховувати на зарплату в розмірі 10-12 тисяч гривень, що є недостатнім для забезпечення себе сповна. Ми співпрацюємо з працедавцями для надання жінкам, що опинилися в кризових ситуація, роботи на декілька годин на день'', - сказала Світлана Калініна.

Вона додала, що проєкт «Кар‘єрний хаб жінок» сприяє побудові фінансової спроможності жінок, які намагаються шукати роботу, але через брак досвіду змушені іти на низькооплачувані посади. Завдяки соціальним підприємствам, які регулярно відкриваються на території області, жінки отримали можливість опановувати нові професії та заробляти кошти водночас.

1 / 4