Конференція про діяльність ІРЦ під час війни зібрала понад 60 учасників

Особливу увагу звернули на важливість діяльності інклюзивно-ресурсних центрів у підтримці людей, що постраждали від війни.

22-23 грудня на базі  Вищої духовної семінарії Львівської архідієцезії  відбулася конференція «Діяльність ІРЦ під час війни».

Захід організували за сприяння громадської організації «Справа Кольпінга в Україні» та за участі Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки ЛОВА, Львівського національного університету імені Івана Франка, громадської організації Справа Кольпінга в Україні.

У конференції взяли участь понад 60 осіб, серед яких були психологи та директори ІРЦ, лікарі, психотерапевти, психіатри, доктори педагогічних наук, професори, представники департаменту освіти і науки ЛОВА та ГО «Справа Кольпінга в Україні».

Серед тем, які розглянули учасники:

• Нові реалії співпраці ГО та ІРЦ в період війни;
  • Неперервність інклюзивної освіти;
  • Духовний і психологічний супровід професійної реабілітації людей з особливими потребами;
  • Мобілізаційна роль співпраці ВНЗ ГО та ІРЦ у розв'язанні проблем безпеки дитинства у кризовий час війни (досвід Львівських Кольпінговців);
  • Індивідуальна програма музичної діяльності як складова комплексного психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими потребами та ін.

Особливу увагу звернули на важливість діяльності ІРЦ у підтримці людей, що постраждали від війни. Розглянули, зокрема, роль ІРЦ у створенні умов безпеки дитинства в умовах війни, місце психологічної підтримки військових в роботі ІРЦ, важливість психолого-логопедичної підтримки військових з пораненнями. Окрім цього, обговорили досвід функціонування психологічної служби Ізраїлю.

Другого дня роботи конференції розглянули особливості співпраці громадських організацій, об'єднаних територіальних громад та ІРЦ в умовах війни, систему логопедичної роботи з розвитку мовлення та стабілізації емоційних станів у дітей із ЗНМ в умовах війни, механізми роботи з дітьми з ООП, рекомендації ІРЦ щодо роботи з мовленнєвими порушеннями, спричиненими війною.

Доповіді спікерів стосувались також правових аспектів інклюзії в Україні в умовах війни та особливостей організації освітнього процесу для дітей з інвалідністю у Німеччині.

«За допомогою технології open space та за схемою «реальний стан, ризики, проблеми та кроки для вирішення питання» ми обговорили низку питань, зокрема, удосконалення АС ІРЦ, психологічний супровід осіб 18+, раннє втручання, формування комплексних оцінок, документи про здобуття освіти, критерії оцінювання, платні послуги в ІРЦ, навчання фахівців та алгоритми дій при надзвичайних ситуаціях. Домовилися також про вивчення потреби щодо навчання сучасних психодіагностичних методик», – зазначила Марія Васюник, головна спеціалістка департаменту освіти та науки ЛОВА.

22 грудня, в перший день проведення конференції, офіційно створили професійну спільноту практичних психологів ІРЦ Львівщини.

Довідка:

ГО «Справа Кольпінга в Україні» створена для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів членів Організації та інших громадян.