Книги, які жителі Львівщини зібрали для бібліотеки у Гданську, розподілять по кількох читальнях

Їх виявилося надто багато, щоб вмістити в одну бібліотеку.

Бібліотека у Гданську отримала 50 коробок українськомовних книжок, які зібрали жителі Львівщини. Доставив книги зі Львівщини польський волонтер Лукаш. Від початку повномасштабної війни він часто передає в Україну гуманітарні вантажі, особисто відвозить їх у різноманітні точки, зокрема побував з гуманітарною місією у Бахмуті.

З огляду на велику кількість зібраних книг, їх розподілять по кількох бібліотеках у Гданську, а не в одну, як це планували раніше.

«Гданськ – це одне з польських міст, куди найбільше евакуювались українці, саме тому там є великий запит на українські книжки. Ми були приємно вражені, наскільки швидко Львівщині вдалось зібрати таку кількість українських книг. Передали і дитячу літературу, і художню, і релігійну, книги з історії, а також книги на воєнну тематику. Це дуже важлива ініціатива, як доказ наведу цікавий приклад: одного дня до тутешньої бібліотеки завітала мама з донечкою. У побуті жінка спілкується російською, однак читає дитині книгу українською. Мова вивчається з книжок, тому ми розуміємо, наскільки важливо витіснити російський продукт з усіх галузей», – поділився один з ініціаторів збору, львівський митець Олександр Балабай.

Нагадаємо, львівська кінорежисерка Дарина Балабай, яка зараз працює координаторкою українських проєктів у Fundacja RC в Гданську, створила там бібліотеку української літератури. Бібліотека стала настільки популярною серед читачів, що книжкового фонду не вистачало для всіх охочих. Дізнавшись про це, очільник Львівської ОВА Максим Козицький закликав жителів Львівщини пожертвувати українськомовні книжки і таким чином підтримати українців у Польщі.

Усього лиш за два тижні збору жителі Львівської області зібрали 50 коробок з книгами, а це близько 2,5 тисяч примірників різноманітної літератури. Збір тривав у приміщенні Львівської ОВА та в усіх районних військових адміністраціях. До збору книг долучилися жителі усіх районів нашої області.

Переглядів: 0