Ключове за тиждень: другий саміт Люблінського трикутника та ракетний удар по енергосистемі

У Львівській обласній військовій адміністрації підбили підсумки тижня, що минув.

Як повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, у суботу, 14 січня, pocійcькi oкупaнти завдали 12-го масованого ракетного удару по енергосистемі України. На жаль, у 5 областях, у тому числі і нашій, є влучання по енергооб‘єктах.

Ворог намагався прицільно бити по блоках теплових електростанцій (ТЕС). Через пошкодження обладнання вони припинили або знизили виробіток електроенергії, в енергосистемі збільшився дефіцит. НЕК «Укренерго» змушена була дещо знизити ліміти споживання, пропорційно для всіх областей. Обмеження ще тривають. Енергетики працюють над тим, щоб відновити електропостачання усім і уникнути аварійних відключень. Від нас з вами також залежить – вимкніть ті побутові прилади, у яких зараз нема нагальної потреби.

«Держaвa-теpoриcтка з кожним днем ближче до краху, тому зганяє злість на цивільній інфраструктурі України. Щоб перемогти, маємо бути стійкими та згуртованими; вірити і підтримувати ЗСУ; не ігнорувати повідомлень про повітряну тривогу», – наголосив очільник області.

У середу, 11 січня, до Львова прибули Президент України Володимир Зеленський, Президент Польщі Анджей Дуда та Президент Литви Гітанас Наусєда. Глави держав провели другий саміт Люблінського трикутника, за результатами якого підписали Спільну декларацію. Що означає цей документ за посиланням.

Навесні на Львівщині запрацює ультрасучасна реабілітаційна клініка Superhumans Center. Тут надаватимуть весь спектр допомоги людям, які постраждали через воєнні дії росії, зокрема проводитимуть протезування, реконструктивне лікування, психологічну підтримку та реабілітацію. Клініку створюють на базі одного з медзакладів області, де лікують наших воїнів та цивільних. Більше інформації за посиланням.

У 2023 році місцеві та релоковані підприємства можуть отримати фінансову допомогу від Львівської ОВА в межах Програми підтримки бізнесу у Львівській області на період воєнного стану, яку започаткували минулоріч. Плануємо надати допомогу близько 300 підприємствам та створити 1000 робочих місць. Які є напрями програми та як подати заявку за посиланням.

Для школярів, учнів закладів професійної та фахової передвищої освіти і студентів перших курсів закладів вищої освіти у Львівській області стартував проєкт «Сприяння розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО». Взяти участь може як місцева молодь, так і ВПО. Ті, кого відберуть, в межах навчання спробують реалізувати власні розробки та започаткувати бізнес. Більше про це та як зареєструватися за посиланням.

Туреччина планує відкрити Почесне консульство у Львові цього року. Про це під час нашої зустрічі повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні Ягмур Гюльдере. Це дозволить втілювати спільні проєкти і посилювати міжнародні контакти та зв'язки.

У Львівській області за рік відремонтували 32 гуртожитки, заклади соціального захисту і охорони здоров’я й облаштували там 2800 місць для проживання внутрішньо переміщених осіб. Крім того, створили 100 додаткових місць для навчання дітей шкільного віку та дошкільнят. Детальніше про підсумки Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у 2022 році за посиланням.

«Також залишаю посилання для небайдужих людей, організацій та компаній, які готові допомагати на Львівщині тим, хто опинився у складних життєвих обставинах. Допомога потрібна у різних напрямах», – додав Максим Козицький.

Переглядів: 0