Керівники відділів освіти громад Львівщини доповіли про стан використання освітньої субвенції з держбюджету на 2021 рік

Керівники відділів освіти громад Львівщини доповіли про стан використання освітньої субвенції з держбюджету на 2021 рік у межах програм «Нова українська школа» (НУШ) та «Спроможна школа для кращих результатів» на селекторній онлайн-нараді у Львівській ОДА.

Зокрема, як розповів профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, у межах програми «Спроможна школа для кращих результатів» на Львівщині тривають ремонтні роботи з покращення матеріально-технічного стану у 20 закладах загальної середньої освіти (ЗСО) на загальну суму близько 48 млн грн (40 млн - з державного бюджету, близько 8 млн - співфінансування з місцевих бюджетів).

«По кожному з об’єктів  провели відповідні тендери та підготували необхідну документацію. Фінансування у межах програми у цьому році отримали всі області України і місто Київ згідно з рішенням Кабміну.

Маємо глибоке сподівання, що до 20 грудня всі проєкти будуть повністю профінансовані та реалізовані», - зазначив Іван Собко.

Щодо програми «Нова українська школа» – то це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Новий Стандарт початкової освіти з 2017/2018 навчального року успішно проходить апробацію у 100 школах по всій Україні. З 2018/2019 навчального року за цим стандартом розпочали навчання першокласники по всій Україні.

«У межах програми НУШ громадам Львівщини з державного бюджету на 2021 рік, лише  для покращення матеріально-технічної бази у школах, виділили 74 млн грн. Станом на початок грудня вже профінансовано 68 млн грн. Розподіл субвенції здійснювався з урахуванням таких критеріїв:

  • -         25% - на закупівлю засобів навчання та обладнання (крім комп’ютерного) для учнів початкових класів, що навчаються за методикою НУШ;
  • -         35% - на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ;
  • -         40% - на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів», - зазначив Іван Собко.

Загалом у межах НУШ для Львівщини передбачено майже 107 млн грн на 2021 рік, з яких 74 млн - для покращення матеріально технічної бази у закладах освіти громад, 24 млн - для навчання вчителів цих закладів, згідно з Новим Стандартом та 9 млн - закладам освіти обласного підпорядкування для закупівлі засобів навчання, меблів та комп’ютерного обладнання, а також для підвищення кваліфікації педпрацівників цих закладів.

«Новий Стандарт початкової освіти передбачає, що вчителі мають працювати за іншими підходами, тому відбувається масштабне перенавчання вчителів початкової школи. Тому наголошуємо керівниками громад, заступникам голів райдержадміністрацій про важливість забезпечення для вчителів проходження курсів підвищення кваліфікації, передбачених програмою НУШ», - додав Іван Собко.

За підсумками наради заступникам голів райдержадміністрацій доручили до 17 грудня підготувати детальні звіти про використання коштів освітньої субвенції з державного бюджету громадами у 2021 році.

Загалом у 2021 році на потреби освіти Львівщина отримала з держбюджету понад 250 млн грн, які скерували на закупівлю автобусів «Школярик» та реалізацію програм НУШ, «Спроможна школа для кращих результатів», закупівля ноутбуків та інше.

Детальніше про зміни, які покликана запровадити програма «Нова українська школа» -за посиланням тана сайті програми.

У нараді також взяли участь Олег Паска, директор департаменту освіти і науки ЛОДА, та Орест Тур, заступник начальника управління інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої та профтехосвіти департаменту.

1 / 2
Переглядів: 3