Кабмін виділив гарантії за кредитами аграріям ще на 3,4 мільярда

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про додаткове виділення портфельних гарантій чотирьом державним банкам на 3,39 млрд грн для кредитування посівної кампанії у межах програми "Доступні кредити 5-7-9", яке завершиться 31 травня.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький за результатами наради з представниками банківських установ  щодо ситуації з кредитним фінансуванням с/г товаровиробників.

"Крім того, у нас уже готовий план на червень-серпень щодо подальших пріоритетів у доступному фінансуванні аграріїв. Мінагрополітики має цілу низку напрацювань із кредитування галузі переробки с/г продукції. Так, ми вже ініціювали зміни до постанови № 723, щоб розширити перелік тих, хто може отримати кредити під державні гарантії, включивши в цей перелік переробні підприємства", – розповів Висоцький.

За інформацією Мінагрополітики України банки уже видали сільськогосподарським товаровиробникам 28,1 млрд грн., із яких за програмою портфельних гарантій 80% - 18,6 млрд грн.

Зокрема, аграрії Львівщини за програмою «Доступні кредити 5-7-9» залучили 1,6 млрд грн., з яких 733 млн грн за портфельними гарантіями 80%.  Кредити отримали 744 сільськогосподарські товаровиробники області.

На регіональному рівні з метою підтримки малих суб’єктів підприємництва у період військового стану в області внесено зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. Так, для тих аграріїв, які залучили кредитні ресурси в банківських установах надається відшкодування відсотків за залученими кредитами та договорами фінансового лізингу у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ. А для тих хто не може отримати кредити в банку є можливість одержати пільгові кредити на зворотній основі під 3% річних у сумі до 150 тис грн. для поповнення обігових коштів і до 500 тис грн. на поточні та капітальні видатки (при умові, що капітальні видатки будуть складати не менше 70 % від суми кредиту) на термін до 5 років з відстроченням повернення основної суми зобов'язання до 1 року.

На сьогоднішній день право на фінансову підтримку одержали 18 суб’єктів підприємництва на суму 1,9 млн грн, яка дозволила  здешевити 43,8 млн грн. кредитних ресурсів. А також 8 суб’єктам підприємництва надано право на одержання пільгових кредитів на суму 2,2 млн грн.

Більш детально з умовами Програми та переліком документів можна ознайомитись за посиланням https:// loda.gov.ua/services/programs/18030