Кабінет безбар’єрного доступу для жінок відкрили у Львівському обласному перинатальному центрі

Такі кабінети стали реальністю у межах пілотного проекту ГО «Український Жіночий Фонд» та відкриваються у шести областях України.

Всього їх функціонуватиме 20.  Кабінети будуть оснащені спеціалізованим обладнанням та доступні для людей з інвалідністю.

Від сьогодні у такому кабінеті, жінки, мешканки Львова та внутрішньо переміщені особи, зможуть отримати кваліфіковану медичну допомогу. Кабінет обладнав Міжнародний Благодійний Фонд «Український Жіночий Фонд» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення/UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії.

Кабінет працює цілодобово. Контактні телефони:

  • 096-194-20-75
  • 067-605-28-82

«Від імені департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА хочу подякувати «Центру  «Жіночі перспективи» за таку ініціативу та усім, хто долучився до відкриття цього Кабінету. Дякуємо за вашу місію та популяризацію здорового способу життя. Здоров’я жінки – це здоров’я майбутньої нації. І задля цього ми  готові вас підтримувати і сподіваємось на подальшу співпрацю», - зазначив заступник директора департаменту Володимир Чорній.

«Наша громадська організація працює понад 24 роки в напрямку домашнього чи гендерно-обумовленого насильства та торгівлі людьми і нашою місією є допомога та підтримка таким жінкам. Тому сьогодні в нас хороша і важлива подія, ми відкриваємо у Львові кабінет безбар’єрного доступу для жінок, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства. Це не перший такий кабінет на Львівщині, зокрема, вже працюють кабінети у Стрию, Самборі та Буську. Особливістю Кабінету є обладнання, це крісло-трасформер для маломобільних жінок. Ми прагнемо налагодити серйозну взаємодію аби жінки вчасно звертались за допомогою і дбали про своє здоров’я. Жінка має бути прикладом як для себе, так і для своїх дітей», - розповіла Надія Костіна, представниця місцевої ГО «Центр «Жіночі перспективи».

Як повідомив експерт департаменту охорони здоров’я з акушерства та гінекології Михайло Степанчак, тут надаватимуть допомогу усім, хто цього потребуватиме, цілодобово і безкоштовно. Напрацьовується клінічний маршрут пацієнта аби надавати психологічну підтримку та медичну допомогу на високому рівні та у разі необхідності скерувати у соціальні служби.

«Вчасне звернення пацієнтки на огляд дозволить вберегти її здоров’я від подальших можливих ускладнень. Наш Центр проводить весь спектр медичних послуг, щоб вберегти здоров’я жінок».

«Жінки, які стали жертвами зґвалтувань чи домашнього насильства матимуть можливість безперешкодного і цілодобового доступу до надання медичної допомоги. Також ми сприятимемо аби такі жінки змогли зв’язатися з соціальними службами та допомогти їм у юридичному супроводі. Послуги будуть надаватись конфіденційно, адже ми усвідомлюємо, що це надзвичайно складна психологічна проблема. Спочатку війни до нас звернулось 5 жінок, серед них була дитина. Однак, цих звернень фактично не було через те, що люди не знають, куди звертатись. Відкриття цього кабінету є надзвичайно актуальним, тому що в таких делікатних ситуаціях жінкам потрібне місце, де їх вислухають та нададуть відповідну допомогу», - наголосила заступниця директора перинатального центру з якості медичної діяльності Наталія Вереснюк.

Переглядів: 14