Іван Собко провів робочу зустріч з керівниками відділів культури громад Стрийського району

29 липня, заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко зустрівся з керівництвом громад та представниками відділів культури громад Стрийського району.

На зустрічі Іван Собко високо оцінив роботу закладів культури у час війни та повідомив, що всі без виключення територіальні громади за підсумками року мають хороший показник виконання планових показників наповнення місцевих бюджетів.

"В обласному бюджеті додатково передбачено 25 мільйонів гривень додатково на галузь культури, зокрема на витрати по оплаті комунальних послуг, заробітних плат і на капітальні видатки закладів культури області. Культура Львівщини є нашим надбанням, тому ми разом повинні дбати, щоб наші діти змогли побачити те, що створили наші батьки", - зазначив Іван Собко.

Він додав, що за пів року перевиконання наповнення бюджету області становить понад півтора мільярда гривень, що є історичним показником.

"Завдяки такому активному наповненню обласного бюджету галузь культури повинна розвиватися та не стояти на місці. За ці кошти заклади культури можуть облаштувати укриття на власній території для кращого збереження не лише експонатів чи культурних пам'яток, але й життів тих, хто там працює. Адже ми всі добре знаємо, що ворог є невблаганним і в цій війні наша культура також перебуває під загрозою знищення російських окупантів", - додав Іван Собко.

Також Іван Собко повідомив, що сьогодні начальник Львівської ОВА Максим Козицький підписав листа про створення центрів культурних послуг та наголосив на важливості фінансування таких проєктів з метою кращого ознайомлення з культурою власного регіону не лише місцевих жителів, але й внутрішньо переміщених осіб, які через війну проживають далеко від дому.

Представники громад розповіли про актуальний стан справ на місцях, зокрема про волонтерську діяльність при будинках культури у громадах та необхідність залучення додаткових коштів на оновлення та ремонт об'єктів культури кожної з них.

Переглядів: 0