Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» запрошує в гості

Тут можна побувати в унікальному автентичному слов’янському житлі Х століття, відчути дух предків, познайомитись з їхнім побутом, дізнатися про давню локальну історію краю — Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» розпочав новий туристичний сезон і запрошує в гості.

Чому «Давній Пліснеськ»вартий вашої уваги?

Бо його історія сягає ще прадавніх часів: відомо про існування на цих теренах поселень трипільської та висоцької культур. А пізніше, у V—VІ століттях, — склавинів. З середини VІІ століття давні слов’яни заснували тут язичницьке святилище. Археологічні знахідки свідчать про те, що місцеві племена практикували ритуали з людськими жертвоприношеннями. А в Х столітті Пліснеськ простягався на кількасот гектарів і був у 45 разів більшим за тогочасний Київ!

Детальніше про ці та інші цікавинки вам обов’язково розкажуть професійні екскурсоводи. А ще запропонують побувати всередині автентичної слов’янської будівлі Х століття, яку тут минулого року відтворили археологи.

Про день та час екскурсії потрібно домовитись заздалегідь.

Вичерпну інформацію можете з’ясувати за телефоном: 0965958743 (Оксана).

Розташований заповідник на відстані 90 кілометрів від Львова. По дорозі можна завітати й до інших туристичних перлин області, серед яких:

🔹 Олеський та Підгорецький замки, які входять до популярного туристичного маршруту “Золота підкова Львівщини”;

🔹 Храм Святого Йосифа (1763 року), прототипом якого є Базиліка Суперги, барокова усипальниця, зведена в Турині (Італії). Цей храм, до речі, нещодавно відреставрували у межах проєкту «Велика реставрація»;

🔹 Підгорецький монастир отців Василіян, в якому є чудотворна ікона Божої Матері-Одигітрії (перші згадки про неї сягають 1692 року). Монастир включений в програму екскурсії "Давнім Пліснеськом".