Інклюзивний туризм: діалоговий захід щодо безбар’єрності об’єднав учасників з семи областей України

Вони обговорювали залучення людей з інвалідністю до процесу розробки туристичних послуг та підготовку персоналу індустрії гостинності до інклюзивної практики.

Впродовж 27-28 квітня на Львівщині проходив діалоговий захід «Інклюзивність туристичної галузі – важливий чинник соціально-економічного розвитку територій». Зустріч організували за ініціативи управління туризму та курортів Львівської ОВА та Проєкту USAID «Говерла», зокрема його Львівського представництва.

Під час онлайн-заходу обговорювали розроблення інклюзивних турпродуктів, встановлення стандартів доступності в туристичній галузі, залучення людей з інвалідністю та інших осіб до процесу розробки та планування туристичних послуг, а також навчання та підготовка персоналу індустрії гостинності щодо інклюзивної практики.

Учасниками стали представники органів громадського самоврядування та управлінці, відповідальні за розвиток туризму у Львівській, Закарпатській, Волинській, Рівненській, Полтавській, Житомирській, Одеській  обласних військових адміністрацій, які є партнерами Проєкту USAID «Говерла».

Читайте також: У Львівській ОВА відбулась лекція для асистентів дітей з інвалідністю

Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів розповіла про те, як ДАРТ долучився до підготовки Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

«Доступність – це не тягар, а необхідність цивілізованого шляху розвитку нашої країни, який ми, власне, сьогодні виборюємо на фронті. Дякую за організацію заходу і залучення уваги до інклюзивності широкого кола стейкхолдерів. Це спільна робота. Не може йти ініціатива виключно «зверху» і так само це не спрацює, коли будуть лише низові ініціативи, без підтримки держави. Тому така синергія є важливою», – наголосила Мар’яна Олеськів.

Про ініціативи Львівщини, пов’язані з інклюзивним туризмом розповів заступник начальника управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський.

«Нещодавно проводили моніторинг стратегій територіальних громад Львівської області. З 73 громад 42 – вже мають свою стратегію і приємно те, що більша частина з них в різних операційних або стратегічних цілях чи заходах вбачають розвиток безбар’єрності», – зазначає Тарас Лозинський.

Він також поділився пропозиціями, які управління туризму та курортів Львівської ОВА подало до Обласного плану заходів на 2023-24 роки щодо реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні: провести  аудит закладів індустрії гостинності на безбар’єрність та організувати навчальні тренінги  для фахівців туристичного супроводу щодо надання туристичних послуг для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

«Бар’єр комунікації у наданні послуг і сервісів є досить важливим, тому одним з пріоритетних завдань є проведення навчань. Це питання ми також розглядали з нашими вищими навчальними закладами і говорили про те, що важливим напрямком є впровадження в їхні освітні навчальні програми модулів щодо безбар’єрності», – додав Тарас Лозинський.

У межах заходу відбулись презентації від представників партнерських організацій Проєкту «Говерла». Зокрема директор Львівської асоціації розвитку туризму, Андрій Мацелюх говорив про доцільність створення мережі локальних Центрів з питань безбарʼєрності на базі обласних військових адміністрацій партнерів Проєкту «Говерла».

До теми: Будинки мають бути не пасткою, а прихистком: очільник Львівської ОВА доєднався до онлайн-презентації «Альбому безбар’єрних рішень»

Представник ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» Ярослав Грибальський, який пересувається на кріслі колісному розповів в чому полягає доступність для осіб з інвалідністю в туристичній галузі.

«До прикладу, дуже часто чомусь так трапляється, що до ресторану чи кафетерії, які є в готелі ведуть сходи, і працівники закладу мені пропонують принести їжу в номер. Та може й так можна і в номер принести їжу, тобто як носять по палатах в лікарнях. Але я не через те їхав кудись подорожувати, щоб не виходячи з номера харчуватися», – зауважив він.

Нагадаємо, нещодавно у Львівській ОВА відбулось громадське обговорення регіонального плану заходів зі створення безбар’єрного простору. Наразі обласний проєкт передбачає 33 завдання та 74 заходи, над ним працювало більше десяти профільних структурних підрозділів Львівської ОВА. З переліком залучених департаментів та цілями плану можна ознайомитись тут.

Переглядів: 2