«Ідентифікація тварин відкриває доступ до фінансової підтримки у галузі тваринництва», – Тетяна Гетьман

На Львівщині понад 88 % поголів’я великої рогатої худоби та 91% корів утримується в особистих селянських господарствах.

Лише половина з них має доступ до програм державної підтримки у галузі тваринництва.

Саме про питання актуальності ідентифікації поголів’я тварин обговорили 20 жовтня на нараді у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА з районними військовими адміністраціями та територіальними громадами за участю Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та Львівської філії Агентства ідентифікації і реєстрації тварин.

Під час наради обговорювались теми поточного стану тваринництва в господарствах населення та ідентифікації поголів’я тварин, завдання відповідних установ у процесі забезпечення ідентифікації поголів’я, визначені заходи щодо приведення у відповідність з чинним законодавством ідентифікацію і реєстрацію поголів’я тварин в населення.

Відсоток ідентифікованого поголів’я тварин в населення до наявного по області складає 54%. Тож у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА наголошують: ідентифікація тварин - це система постійного контролю за станом здоров’я тварин, безпечності виробництва тваринницької продукції, що дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, тощо.

«Програми державної підтримки відтепер будуть реалізовуватись через інформаційні ресурси, які дають доступ до всіх Реєстрів. А власники тварин, які ідентифікують і реєструють поголів’я в Реєстрі тварин, мають шанси отримати від держави суттєву фінансову підтримку. Тому питання ідентифікації тварин є дуже актуальним та розширює коло учасників державних програм» - прокоментувала Тетяна Гетьман, директорка департаменту.

Довідково:

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності. Це закріплено на законодавчому рівні, а саме - статтею 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» від 14 серпня 2014 року №1648-VII, згідно з якою в країні запроваджується обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин. Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин.

Переглядів: 8