Громади Львівщини отримають понад 16 млн гривень державної субвенції на придбання житла сиротам та дітям без батьківського піклування

Сьогодні, 3 серпня, провели засідання регіональної Комісії, на якій вирішували питання розподілу коштів державної субвенції для придбання житла дітям сиротам. Комісія утворена відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА Максима Козицького, а очолив її заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» Львівській області передбачили субвенцію з держбюджету на загальну суму 17 млн 807 тисяч гривень.

«Процес використання державної субвенції зараз чітко відрегульований Постановою Кабміну та передбачає чіткий порядок використання коштів. Мова йде про десятки мільйонів гривень, які держава скеровує на придбання житла для дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування. Нам, як обласній адміністрації, важливо дотримуватись цього порядку, своєчасно ухвалювати рішення Комісії, щоб повністю використати ці гроші для потреб дітей нашої області», - зауважив Віталій Загайний.

Члени регіональної Комісії за спільним рішенням розподіляють кошти відповідно до пропозицій, що мали подати місцеві комісії.

За словами начальника служби у справах дітей ЛОДА Володимира Лиса, з 73 територіальних громад на запит служби відреагували 72 ОТГ. З них - 36 подали пропозиції щодо потреби в коштах субвенції. Миколаївська територіальна громада не надала жодної інформації.

У підсумку засідання члени комісії одноголосно ухвалили рішення про виплату 16 млн 773 тисяч гривень субвенції для виплати компенсації для закупівлі приміщення для дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування, осіб з їх числа.

Кошти отримають 43 особи з семи територіальних громад віком від 16 та старші за 35 років. Серед громад : Львівська, Бібрська, Бісковицька, Ралівська, Рудківська, Перемишлянська та Червоноградська.

Окремо 1 млн 34 тисячі гривень виділили для підтримки малих групових будинків (МГБ). До слова, один такий будинок розташований у селі Бірки, Яворівського району.

Служба у справах дітей Львівської ОДА готує відповідний проєкт розпорядження голови ОДА щодо розподілу субвенції.

1 / 11