Небайдужих мешканців Львівщини запрошують стати Миколаєм для потребуючих дітей

В області стартувала дев’ята щорічна благодійна акція «Подаруй дитині свято». Долучитись до неї може кожен, хто має відкрите та щире серце, а також бажання допомогти дітям, які цього потребують.

«Першочергово ідея виникла з бажання допомогти й подарувати справжнє свято дітям»

Ідея реалізувати мрії потребуючих діток виникла ще у 2012 році. Тоді ініціатор акції Мар’яна Павловська зібрала друзів і поїхала в дитячий будинок «Добре серце» в Новому Милятині, що у Буському районі. Там молодь попросила дітей написати листи до Миколая.

«Першочергово ідея виникла з бажання допомогти і подарувати справжнє свято дітям. Не просто, щоб приїхати з пакетиком цукерок, а щоб справді здійснювати їх бажання. Діти писали найрізноманітніші речі. До прикладу, під час першої акції ми шукали гітару, бо хлопчик з дитячого будинку мріяв навчитись грати на ній. Він ходив на навчання, але своєї не мав. Той момент, коли він отримав омріяний дарунок, не передати словами. Дитяча радість, щастя, захоплення з яким вони розгортають подарунки - дуже мотивували нас продовжувати»,-  розповіла Мар’яна Павловська.

Щоб залучити якомога більше людей та реалізувати дитячі мрії, листи дітей поширювали через соцмережі.

«Мало хто тоді вірив, що хтось отак візьме листа в соцмережах, а потім виконає подарунок чи хоча б частинку з нього. Друзі застерігали, що може бути таке, що діти залишаться без подарунків. А я вірила, що все буде добре і всі листи розберуть. Загалом тоді ми мали приблизно 30 листів. Їх усіх дуже швидко розібрали. Окрім того, дуже багато людей просто долучались тим, що приносили канцтовари, одяг, солодощі. Ми все це спакували та відвезли дітям», - зазначила організаторка.

«Так щороку ми збільшували кількість листів із мріями дітей»

Через рік, окрім дитячого будинку «Добре серце», небайдужа молодь взяла листи дітей з двох сиротинців у Дрогобичі та у Львові. Тоді було вже приблизно дві сотні листів.

«Так з кожним роком ми збільшували кількість. У 2014 році почали збирати листи дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО і переселенців. І зрозуміли, що ці діти теж дуже потребують уваги»,-  додала Мар'яна Павловська.

У 2015 році до акції долучилась небайдужа молодь і Львівський обласний молодіжний центр.

«Із листів…»

Ось так хороша ініціатива переросла вже у традиційну акцію милосердя та добра. Цьогоріч помічники Святого Миколая вже зібрали листи з побажаннями від дітей із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого центру і школи-інтернат №100. Тут виховуються незрячі діти. Також листи із власними мріями до Чудотворця ще пишуть діти із малозабезпечених та багатодітних сімей м. Львова.

«Святий Миколаю, я б хотіла, що ти мені подарував навушники та настільну гру», - Таня, 11 років;

«Святий Миколаю, хочу в тебе попросити цукерки та ляльку Рапунцель», - Уляна, 7 років;

«Святий Миколаю, хочу в тебе попросити розвиваючі ігри, книжку з новорічними казками, балетки й ляльку Барбі. А ще багато фруктів і цукерок. Міцного здоров’я та щастя для всіх», - Настя, 6 років;

«Святий отче Миколаю, хочу подякувати за подарунки, які приніс мені минулого року. За цей рік я підросла, перейшла у 5 клас. Вчуся в школі добре, але дуже скучаю за однокласниками через карантин. Слухаю батьків, допомагаю чим можу. Захоплююся малюванням. Найбільшим моїм бажанням є бути здоровою. Батьки у пошуках ліків. Але я впевнена, що все буде добре. Цього року я прошу принести спортивний костюм, акрилові фарби, набір пензликів, навушники. Обіцяю бути доброю, чемною, слухняною», - Анастасія, 11 років.

«Як стати Миколаєм для потребуючих дітей»

Це лише невелика частина прохань дітей до Чудотворця. А стати ним може кожен.

Механізм допомоги простий, розповідають організатори.  Усі листи публікують на сторінці благодійної акції у мережі фейсбук. Кожен охочий обирає листа, котрий йому до вподоби, і залишає під ним коментар «Беру цей лист». Таким чином і організатори і інші охочі будуть розуміти, що саме ви втілюватимете конкретну дитячу мрію.

«Насправді діти не хочуть чогось надзвичайного, якихось коштовних речей, в них немає нереальних мрій. Їхні побажання доволі прості і відповідають їхньому віку. Це канцелярія, книги, ігри, костюми улюблених героїв та речі із їхніми зображеннями. Є діти, які просять одяг, або ж взуття. Так, такі потреби вимагають більших витрат, але ви можете об’єднатись з кимось: друзями, батьками, співробітниками та спільно реалізувати дитячу мрію»,-  розповіла організатор Вероніка Кашинська.

Дівчина ділиться, що є листи у яких дітки просять подарунки не лише для себе, а й для своїх молодших братиків і сестричок. Це зазвичай багатодітні та малозабезпечені сім’ї, де батьки не можуть в повному обсязі дати дітям усе необхідне. Малеча потребує і одягу і взуття. А також з надією чекає солодких частунків.

Купивши подарунок для дитини, його необхідно занести у Офіс Святого Миколая за адресою м. Львів, вул. Винниченка, 12 (Львівський обласний молодіжний центр) попередньо узгодивши час з помічниками Чудотворця.

Усі подарунки збирають до 15 грудня.

У зв’язку з пандемією коронавірусу цьогоріч організатори відмовились від проведення традиційного великого свята на якому вручали дарунки. Відтак кожна дитина отримає свій подарунок адресно з дотримання усіх карантинних норм.

«Минулого року акцією ми охопили понад 400 дітей з міста Львова та Львівської області. У 2020 році через пандемію плануємо вручити подарунки для приблизно двох сотень дітей зі Львова, Стрия та Пустомит», -розповіла Вероніка Кашинська.

І додала, що організатори радо запрошують усіх охочих долучитись до здійснення дитячих мрій і стати помічниками Святого Миколая, адже кожна дитина, яка написала лист чекатиме омріяний дарунок.

Координаторами цьогорічної акції є Громадська організація «Львівський Молодіжний Клуб» та навчальна медіа школа «Стань журналістом» спільно з Львівським обласним молодіжним центром у співпраці з Управлінням молодіжної політики Львівської міської ради, Студентською радою Львова та КУ «Львівський міський молодіжний центр «МолоДвіж Центр. Львів» за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Детальніше про акцію за посиланням. 

Фото з минулого року можна переглянути за посиланням.

Контактна особа зі ЗМІ : Вероніка Кашинська - 0970414426.

Координатор акції Данило Сороковий - 0931436379.

Юлія Савостейко

Переглядів: 10