Гранти на сади й теплиці: отримувачі грантів можуть обрати спосіб фінансування

Львівщині у 2022 році погоджено 8 грантів на суму 41,7 млн грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2023 р. № 39 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу», зокрема, щодо порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

Даною постановою врегульовано питання щодо перерахування коштів отримувачам, рішення про надання грантів яким прийнято у 2022 році, і які не профінансовані, або профінансовані не в повному обсязі у 2023 році за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.

Зокрема, у отримувачів грантів є можливість обрати спосіб фінансування гранту за рішеннями 2022 року, а саме:

  • переказ всієї суми гранту або залишку суми гранту, недофінансованого у 2022 році (отримувач самостійно протягом 30 календарних днів після укладення договору здійснює переказ усієї суми коштів своєї частки співфінансування (або залишку недофінансованої суми), після чого здійснюються заходи для перерахування усієї необхідної суми гранту);
  • переказ суми гранту або залишку суми гранту, недофінансованого у 2022 році, частинами, відповідно до поданих платіжних інструкцій заявника (фінансування гранту здійснюється частинами, відповідно до поданих платіжних інструкцій отримувача). 

Для цього, отримувачу гранту необхідно подати відповідну заяву до Мінагрополітики, зазначивши прийнятний спосіб фінансування.

  • Внесеними змінами зафіксовано, що строк реалізації проекту висадки насаджень збільшено до 18 місяців.
  • Порядки надання грантів для садівництва та тепличного господарства, доповнено нормами, що закладка насаджень має бути здійснена садивним матеріалом сортів рослин, відомості про які занесені до Реєстру сортів рослин України або Реєстру патентів, а за підсумками реалізації проекту висадки насаджень (будівництва модульної теплиці) отримувач зобов’язується забезпечити новий сад, ягідник чи виноградник (модульну теплицю) системою зрошення з водозабором.

«Львівщині  у 2022 році погоджено 8 грантів  на суму 41,7 млн. грн. на створення і розвиток садівництва. Внесеними змінами  збільшено до 18 місяців строк реалізації проекту висадки насаджень. Це дасть можливість садівникам визначитись з поетапною  висадкою нових насаджень, придбанням необхідного обладнання і ефективно реалізувати грантові кошти», - коментує Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Детальніше ознайомитись з постановою КМУ від 17 січня 2023 р. № 39 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738» можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua

Вичерпна інформація з умовами та вимогами на отримання гранту наведена у Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, затвердженому  Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів для бізнесу» та  наказі Мінагрополітики від 12.07.2022 № 447.

Ознайомитись з вищезазначеними нормативними документами для отримання гранту можна на сайті Мінагрополітики за посиланням:  https://is.gd/FKidtx

Переглядів: 0