Фестиваль з півстолітньою історією об’єднав музикантів з усієї України

26 серпня у Кракові в рамках фестивалю «Музика в старому Кракові і Львові» відбувся концерт «Віртуозів Львова».

Він був незвичним, адже оркестранти не бачились пів року. Частина оркестру залишилась у Львові, а частина через війну вимушена була покинути рідне місто. Оркестр, який свого часу об’єднав музикантів зі Львова, а також з Дніпра, Кремечука, Донецька,  у цей день об’єднав також і своїх учасників, які спеціально приїхали із Швейцарії, Італії, Словаччини.

Диригентський пульт також об’єднав двох диригентів – Сергія Бурка та Василя Крячка, керівника камерного оркестру «Ренесанс» з Маріуполя.

«Співпереживаючи трагедію Маріуполя,  ми переживали, а водночас вірили у те, що музиканти-маріупольці зможуть врятуватись та вирватись зі смертельної пастки. І багатьом це вдалось. А вдалось саме через те, що їм і не одній сотні інших маріупольців допоміг власне Василь Крячок.  Людина дуже скромна, але водночас відважна і смілива. Василь Крячок – справжній герой. На щастя, в останні можливі миті йому і самому вдалося вирватись з Маріуполя. Зараз він приїхав з Берліна», - зазначила музикознавець та багаторічна ведуча Львівської філармонії Софія Іванова.

Тож краківська сцена об’єднала ще й музикантів з Маріуполя. Зрештою, це не вперше на одній сцені музикують оркестри «Віртуози Львова» та «Ренесанс».

«Ці два колективи мають у  своєму творчому доробку чимало спільних проєктів. Зокрема, концерти з циклу «Три Моцарти». Тому логічно, що для такого особливого фестивального концерту була обрана саме музика трьох Моцартів – Леопольда – батька, самого Вольфганга Амадея та Франца Ксавера, сина геніального композитора, який, як відомо, понад 25 років прожив у Львові. Завдяки цьому у світі його так і називають – «Львівський Моцарт». Солістка Львівської національної філармонії імені М. Скорика Софія Соловій блискуче виконала «Шість романсів» Ф. К. Моцарта. Численна публіка, вслуховуючись у чудові твори трьох Моцартів, обдарувала виконавців щирими аплодисментами. Це було захоплення і самим концертом, і палка підтримка музикантів з України», - додала Софія Іванова, яка і провела концерт.

Важливим для всіх моментом була присутність, попри дуже поважний вік (92 роки), на концерті самого Маестро Станіслава Галоньського, який високо оцінив професійний рівень усіх виконавців.

Довідково: Фестиваль «Музика в старому Кракові» має майже півстолітню історію. Його засновник і багатолітній директор диригент Станіслав Галоньський неодноразово виступав у Львові та запрошував до Кракова львівських музикантів. Свого часу заінспірований цим фестивалем керівник та диригент Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» Сергій Бурко заснував у Львові фестиваль «Музика в старому Львові». Обидва фестивалі створили такий свого роду музичний міст між старовинними та багатими своїми культурними пам’ятками містами. І навіть цього року, попри війну, фестивальні концерти знову об’єднали музикантів Львова та Кракова.

Переглядів: 3