Фермерство під час війни: історія участі у програмі підтримки сільгоспвиробників Львівщини

Господарство ТзОВ «АГРО ВОРСК» в поточному році зібрало 190 тонн пшениці із середньою врожайністю 50 ц/га.

Аграрний сезон 2021/22 року видався найважчим в історії України. Фермери вимушені були приймати рішення щодо проведення посівної – 2022 з огляду на зростання вартості ресурсів та падіння цін на врожай.

Молоде господарство Володимира Мудрика, ТзОВ «АГРО ВОРСК» –  це приклад того, як можна знаходити можливості для розвитку в надважких умовах. Підприємство, розпочало роботу у 2021 році і вже на наступний рік зіштовхнулося з падінням цін на продукцію та зростанням її собівартості. Постала проблема пошуку джерела фінансування для закупівлі насіння та ЗЗР для проведення посівної у цьому році.

«Про Комплексну програму підтримки сільгоспвиробників з обласного бюджету я дізнався у департаменті агропромислового розвитку. У першу чергу, мене зацікавив напрям пільгового кредитування на проведення посівної – умови були доволі привабливими, мені вдалось залучити кредит на суму 150 тис. грн під 3% терміном до 5 років. Це дозволило повністю забезпечити посівну компанію в господарстві» - зазначив Володимир.

ТзОВ «АГРО ВОРСК» займається вирощуванням зернових, бобових культур і насінням олійних на площі 120 га, з них –  38 га засіяно пшеницю. Вкладені кошти дали вже результат: в поточному році господарство зібрало 190 тонн пшениці із середньою врожайністю 50 ц/га.

Нагадуємо, що з метою сприяння розвитку суб’єктів мікро- та малого  аграрного бізнесу в області реалізується Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, на яку в 2022 році виділено 26,5 млн.грн.

Одним із напрямів програми є надання  пільгових кредитів на зворотній основі під 3% річних на придбання насіннєвого матеріалу, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, послуг пов’язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції тощо.

Загалом у поточному році пільгові кредити отримали 30 суб’єктів підприємництва на загальну суму 10 млн. грн. За кредитні кошти придбано понад 125 т насіння, 200 т мінеральних добрив, більше 480 л засобів захисту рослин, 3950 л дизпалива та оплачено сільськогосподарські послуги на 887,8 тис. грн.

У департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА вже розробляють проєкт програми підтримки на 2023 рік.

Переглядів: 0