Факультет міжнародних відносин ЛНУ ім. Ів. Франка відзначає 30-річчя з дня заснування

Викладачів та студентів факультет привітав заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Сьогодні, 23 грудня, відбулася Урочиста академія з нагоди 30-річчя факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка. В актовій залі університету зібралися представники влади, дипломатичної спільноти, Міністерства закордонних справ, народні депутати для того, щоб привітати колектив і студентів факультету зі святом.

З цієї нагоди заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко від імені керівництва ОВА вручив викладачам факультету подяки за багаторічну сумлінну працю та вагомі здобутки у професійній діяльності.

«Там, де завершується дипломатія, у рух іде зброя» - саме так сталося з Україною. З тим, хто на нас напав, говорити мовою цивілізованого світу ніколи не було можливим, вони розуміють тільки силу. Про дипломатію варто говорити з тими, хто завжди був на вістрі цивілізації і розвитку демократії, адже саме демократія є в основі всього людського, доброго, світлого, і є основою розвитку світу.

Сьогодні кожен бачить, наскільки потужною є дипломатична складова нашої країни. Треба говорити про два аспекти – це наші Президент, Збройні Сили і український народ  – Міністерство закордонних справ. Весь світ тепер знає, що таке Україна – це цінності, воля, демократія і це – непереможний український народ.

Ми вітаємо сьогодні тих, хто дійсно відстоює національні інтереси, державу Україну у дипломатичному просторі. Саме таких фахівців навчають на факультеті міжнародних відносин університету Франка», - зазначив Іван Собко.

Подяками начальника Львівської ОВА відзначили:

• декана факультету, професора, Надзвичайного і Повноважного посла України у Республіці Польща Маркіяна Зіновійовича Мальського;
  • професорку факультету Світлану Писаренко;
  • доцентів факультету  –  Юрія Федуня, Ігоря Земана, Маріанну Гладиш, Богдана Лапчука  та Костянтина Поліщука.

З 30-річним ювілеєм колектив та студентів привітали також заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник, мер Львова Андрій Садовий, перший заступник голови Львівської облради Євген Гірник, представник МЗС України у Львові Андрій Грушко, ректор ЛНУ ім. Ів. Франка Володимир Мельник, директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОВА Роман Шепеляк та ін.

З нагоди свята та Дня української дипломатії в університеті також стартувала ювілейна конференція «Завтра настає сьогодні: контури майбутніх міжнародних відносин» за участі провідних українських дипломатів, науковців, освітян. Під час конференції обговорюватимуть найгостріші проблеми сучасних міжнародних відносин на чотирьох дискусійних майданчиках:

•         Українська школа міжнародних відносин: сучасні освітні тренди.
  •         Зовнішня політика як вимір цінностей: коли дипломатія долає постправду.
  •         Сила міжнародного права: справедливість і рішучість.
  •         Відбудова України: новітній план Маршалла.