Евакуювавшись на Львівщину, вони стали до лав обласної тероборони: історії військових з Одеси та Києва

У батальйонах 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони захищають Україну не лише військовослужбовці з Львівщини.

Одразу після початку повномасштабного російського наступу одесит на прізвисько «Пасічник» та киянин з позивним «Буча» перевезли свої сім’ї на Захід та записались у військкомат. Сьогодні вони захищають Батьківщину на сході України у складі львівської тероборони.

Олександр, який обрав собі позивний «Пасічник» розповідає, що після початку війни їхав із сім’єю на Захід України практично навмання.

«Коли все почалось, я прийняв рішення вивезти родину на захід. Я просто виїхав в цьому напрямку і зупинився в Дрогобичі. Там нас зустріли, надали нам приміщення як тимчасово переміщеним особам. Одразу добровільно пішов у військкомат і так опинився в теробороні», – розповів чоловік.

Одесит з вдячністю згадує гостинність дрогобиччан та зізнається, що сумує за рідними. Каже, що планує повернутись до сім’ї та знову зайнятись улюбленою справою – бджільництвом.

«Кажуть, що горе об’єднує. В мене в Дрогобичі не було ані добрих знайомих, ані родичів. Місцеві люди, сім’ї моїх побратимів допомогли нам з помешканням. Я близько п’яти років займаюсь бджільництвом. Мій наставник, пасічник з великим досвідом, у якого я приймав бджоли, зараз їх доглядає. Ось уже хлопцям передали свіженького меду з Одеської області, хлопцям сподобалось. Смакували його на передовій», –  хвалиться Олександр.

Сергій із позивним «Буча» до війни мешкав у невеликому містечку під Києвом. Так само, які його товариш, після війни одразу вивіз сім’ю на Захід України, став на військовий облік. І також каже, що відчуває себе своїм серед побратимів.

Захисник вмить стає серйозним, розповідаючи про свої почуття, коли почув про звірства окупантів, які ті чинили в Бучі

«Сприймав це все дуже важко. Взагалі, як і будь-яка нормальній людині, на це просто було неможливо дивитись. Саме тому ми на Сході зараз і воюємо – щоб такі речі більше ніколи не повторювались!», – зазначив захисник.

Отак кожного дня на Сході бійці доводять, що український народ єдиний. Адже перемога вимагає об’єднання усіх зусиль кожного українця. Як і кожен захисник, «Буча» і «Пасічник» мріють про повернення до своїх сімей та своїх домівок. Але – лише після перемоги над спільним ворогом. Адже лише тоді, коли окупанти будуть розбиті, кожен українець зможе відчувати себе у безпеці!