Електропостачання в області, евакуація ВПО: як минула доба на Львівщині

На Львівщині триває відновлення енергетичної інфраструктури. Загалом в енергетичній системі країни досі значний дефіцит.

Саме тому діють графіки відключень. Найбільше – у Львівській, Вінницькій, Київській, Тернопільській, Сумській, Закарпатській, Житомирській, Хмельницькій областях і в Києві.

«Ви маєте розуміти, якщо на Львівщині спокійно, це не означає, що спокійно в усіх областях. Наприклад, в ніч на вчора іранські дрони атакували Одеську область. Без електроенергії залишилися понад 1,5 млн людей. Відключення світла – це складно. Але гірше, коли його нема взагалі. Ви знаєте, хто наш ворог. Ви знаєте, що наші воїни шукають всі можливості, щоб захистити області. Ви знаєте, що наші енергетики навчилися за кілька тижнів робити ту роботу, яка раніше тривала б місяцями. Дякую всім, хто ставиться до ситуації з розумінням і не поширює poсійські фейки, які окупант вигадав, щоб нас розсварити, розділити і зробити слабшими», - наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Двома евакуаційними потягами з областей, де тривають активні бойові дії, на Львівщину прибули 82 людини. Одним автобусом в нашу область евакуювали ще 49 людей. Чотирма поїздами зі Львівщини у Перемишль вирушили 516 осіб.

Польська система «Птах» надає безкоштовні автобуси для евакуацій жителів України з Головного залізничного вокзалу Львова за кордон. Щоб знайти такі автобуси, коли прибудете на вокзал, заерніться до волонтерів медико-психологічної допомоги. Ці волонтери з ініціативи Львівської ОВА та партнерів допомагають людям на вокзалі з перших днів повномасштабної війни.

Якщо ви готові стати волонтером медико-психологічної допомоги, навіть кілька годин на тиждень мають велике значення, заповніть форму: https://cutt.ly/INmJZbt

В межах ініціативи «1000 автомобілів свободи» Львівська ОВА разом з партнерами передала у Бахмут «швидку» для бойових парамедиків, ліки, медичний інвентар та інші засоби, які дозволять швидше надавати допомогу нашим воїнам та евакуйовувати їх. Важливий вантаж уже працює у місці призначення. Воїни, які прийняли його, поділилися фото і відео: https://bit.ly/3USK025

Станом на цю годину проїзд державними та місцевими дорогами Львівщини забезпечений. Покриття – мокре, місцями сніг, дощ. Водії, будьте уважними.