Експертів галузі містобудування Львівщини навчатимуть стандартам дотримання безбар’єрності

Відбулось чергове засідання консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів – Рада безбар’єрності.

У січні відбулась презентація «Альбому безбар’єрних рішень», який створили в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської. У ньому експерти зібрали рекомендації щодо безбар’єрного облаштування простору для різних користувачів, зокрема батьків з маленькими дітьми, людей старшого віку, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

У воєнний час різко збільшується кількість вимушенних переселенців. Незалежно від віку чи стану фізичного здоров'я, в екстреній ситуації всі стають вразливими. А внаслідок бойових дій збільшується кількість людей з тимчасовою та постійною маломобільністю. Саме тому на рівні держави та областей запроваджують заходи, які б могли покращити публічний простір для цієї категорії населення.

До теми: Доступність у сфері туризму: громадські заклади Львівщини перевірятимуть на безбар’єрність.

«Безбар’єрність - це новий стратегічний пріоритет для всіх органів публічної влади та приватного сектору. І мова не лише про фізичну безбар‘єрність. Уряд та перша леді Олена Зеленська наголошують на важливості цифрової доступності, інформаційної безбар‘єрністі тощо. Стратегія безбар’єрнсті має чіткі KPI (показники ефективності – ред.) у своїх напрямках. Тобто це не просто якась стратегія, яку всі забудуть. Її впровадять. Наприклад, МВС ставить собі за мету забезпечити надання комплексної послуги «автошкола для людей з інвалідністю», і в квітні 2023 року вже провести перший набір. Як на мене, гарний старт», - заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Зі свого боку Львівська ОВА теж займеться створенням безбар‘єрного простору в області. Департамент архітектури та містобудування навчатиме голів громад, проєктантів, експертів в галузі містобудування і забудовників, як перейти на нові стандарти фізичної безбар‘єрності. Окрім цього, інші структурні підрозділи адміністрації будуть залучені до виконання цілей і заходів національної стратегії по своїх вертикалях.

Нагадаємо, впродовж 2022 року на Львівщині оглянули понад 800 соціально важливих об’єктів щодо їх доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Переглянути «Альбом безбар’єрних рішень» – тут.

Переглядів: 7