Екскурсії Львовом та Карпатами: до проєкту «Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки» вже долучились понад 100 переселенців

У межах туристично-соціального проєкту для ВПО проводять екскурсії Львовом, а також виїзні мандрівки областю.

Мальтійська служба допомоги ініціювала проєкт екскурсій Львовом та областю для вимушених переселенців. Реалізовують його у партнерстві з управлінням туризму та курортів та департаментом соціального захисту Львівської ОВА.

Уже відбулися низка тестових екскурсій Львовом, поїздки в Тустань та Звенигород. Загалом упродовж вересня планують провести 15 екскурсій та охопити 400 ВПО. Наразі ж участь в екскурсіях взяли понад 100 переселенців. Про це сьогодні, 19 вересня, під час брифінгу у медіацентрі «Україна» розповіла начальниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.

Вона також зазначила, що головна ідея проєкту – об'єднати жителів України з різних областей, розповісти про традиції, культуру Львівщини, а також нівелювати російське викривлення української історії.

«Загалом, ініціатива зацікавила переселенців різної вікової категорії – від 3 до 70 років. Це люди з Київщини, Дніпропетровщини, Луганщини тощо. В одній із мандрівок у Карпати взяла участь особа з інвалідністю, яку супроводжували батьки», – поділилася Наталя Табака.

За словами керівника програм Мальтійської служби допомоги в Україні Олексія Побурка, згідно зі статистичними даними, до 24 лютого 70% громадян України не виїжджали за межі своєї області. Зараз вимушених мандрівників багато і вони охоче знайомляться з культурною спадщиною на заході України, соціалізуються, психологічно відновлюються.

«Сьогодні сотні тисяч українців знайшли свій другий дім, хоч і тимчасовий, на Львівщині. Ми прагнемо ближче познайомити наших гостей зі Львовом та Львівщиною, щоб через красу та історію краю вони краще зрозуміли середовище, в якому живуть.

Ми вже провели низку тестових екскурсій Львовом, а також відбулися поїздки в Тустань та Звенигород. Після екскурсій отримали чудові відгуки від переселенців. У вересні ми плануємо провести 15 екскурсій для 400 переселенців.

Екскурсії по Львову організовуємо для внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у районах області. А для переселенців, які тимчасово живуть у Львові – організовуємо заміські поїздки, зокрема у Карпати» – наголосив керівник програм Мальтійської служби допомоги в Україні Олексій Побурко.

Екскурсії заплановані двічі-тричі на тиждень, однак графік гнучкий через погодні умови. Зареєструватись внутрішньо переміщені особи можуть за телефоном – 0969685457.

Довідка: Мальтійська служба допомоги – це міжнародна благодійна організація, яка працює у 120 країнах. В Україні вона діє вже 32 роки. Основні напрями роботи – щоденна благодійна кухня, допомога дітям в інтернатах та сиротинцям, бідним і самотнім людям похилого віку, людям з інвалідністю, а також навчання з першої домедичної допомоги.

З першого дня повномасштабної війни в Україні МСД надає гуманітарну допомогу, опікується прихистками для переселенців, забезпечує гаряче харчування для біженців – на вокзалах і на пунктах перетину кордону, організовує літні табори для дітей-переселенців.

Крім цього, зараз активно працюють 38 пунктів надання психологічної допомоги від МСД. А невдовзі МСД відкриє майстерню з протезування у рамках проєкту Національного реабілітаційного центру «Незламні» (UNBROKEN) на базі Лікарні Святого Пантелеймона (раніше – Лікарня швидкої медичної допомоги).

Переглядів: 0