Ефективність мережі та організація мистецьких подій: підсумки наради щодо розвитку закладів культури Дрогобиччини

Восени на Львівщині може знову постати потреба оперативно розселити вимушених переселенців, у тому числі у закладах культури.

В уряді прогнозують, що з осені спостерігатиметься збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб у західних областях України. Відповідно, Львівщина має бути готова до оперативного розселення наших співгромадян. На цьому під час зустрічі з представниками відділів культури громад Дрогобицького району наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«Вирішити це завдання дозволить, зокрема, ефективна мережа закладів культури. Вони мають працювати, а не просто існувати на папері. Після адмінреформи відбулося переформатування роботи обласних установ у всіх сферах – культури, освіти, медицини тощо. Якщо є будівлі, які не використовуються для потреб культури, їх необхідно розглянути під поселення внутрішньо переміщених осіб. Обласна адміністрація готова дофінансувати реконструкцію чи переоблаштування відповідних приміщень», - зазначив Іван Собко.

Він також додав, що значну підтримку у підготовці місць для розміщення ВПО надають міжнародні благодійні фонди та організації, які опікуються дітьми та переселенцями.Тож важливою є комунікація та співпраця з ними, залучення міжнародних грантів. Окрім того, важливою є співпраця та реалізація спільних проєктів громад, районних військових адміністрацій та ОВА.

Обговорили під час наради і безпекові питання.

«Наголошуємо на необхідності перевірки справності тепломереж перед початком опалювального сезону, а також подбайте про наявність альтернативних джерел енергії. До жовтня вдосталь часу, аби усунути або відремонтувати все. Окрім того, стартує навчальний рік у мистецьких школах, тож там мають бути облаштовані належні укриття. Війна триває! І, як і наші захисники, маємо бути готові до тих викликів, які ставить перед нами воєнний час», - додав Іван Собко.

У департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА також розповіли, що готові допомогти з організацією культурно-мистецьких заходів для внутрішньо переміщених осіб. Для цього залучають артистів обласних закладів культури, організовують виставки або поетичні чи письменницькі вечори.

«У співпраці з артистами обласних закладів ми забезпечимо культурну програму та цікаві проєкти. З вашого боку потрібні інформаційна підтримка та локації, де можна провести заходи», - зазначили у департаменті.