Е-квиток на Львівщині: як оплатити за проїзд

Сплата за проїзд відбувається за допомогою валідаторів – пристроїв, які встановлені у автобусах біля водія.

До кінця червня у всіх приміських та міжміських автобусах Львівщини запрацює система безготівкової оплати за проїзд. Сплата за проїзд відбувається за допомогою валідаторів – пристроїв, які встановлені у автобусах біля водія. Пасажир заходить у транспортний засіб і прикладає до валідатора один із способів безконтактної оплати. Система автоматично, згідно тарифної сітки відповідного маршруту, списуватиме кошти за проїзд.

В межах пілотного етапу впровадження е-квитка, безготівково оплатити за проїзд пасажири можуть за допомогою гаджету із функцією NFS, або банківською карткою. Незабаром для зручності пасажирів буде доступний також мобільний додаток за допомогою якого можна буде сплатити за проїзд: додавши свою банківську карту, або згенерувати віртуальну. Наразі у додатку можна переглянути додаткову інформацію про поїздку: маршрут, час та місце оплати тощо. Спеціалісти СТТ постійно вдосконалюють застосунок, в подальшому там з’являться і додаткові функції.

Як за проїзд платити пільговикам та особам без відповідного гаджету:

Якщо у вас немає відповідного мобільного пристрою, то ви можете скористатися банківською картою. Також до кінця цього року пасажири можуть оплачувати за проїзд готівкою.

Для мешканців області, які мають право пільгового проїзду, буде створено так звані «пільгові картки». Рішення щодо їх реалізації буде прийняте разом із облдержадміністрацією та місцевими ОТГ, які, згідно закону, й мають покривати витрати на проїзд «пільговиків» своєї громади. Попередньо плануємо, що отримати цю карту мешканець зможе у своїй громаді. Наразі пасажири можуть користуватися тими посвідченнями про право пільгового проїзду, які у них є.

Нагадаємо, на Львівщині триває пілотний етап проєкту із впровадження е-квитка у приміських та міжміських автобусних маршрутах. Ініціативу реалізують в межах співпраці Львівської ОВА з інвестором із впровадження АСООП «Smart Ticket Technology».

Зараз пасажири можуть скористатись 26 валідаторами для безготівкового розрахунку за проїзд, які працюють у тестовому режимі. Перші пристрої встановили в автобусах ПП «Автосвіт» Рава-Руського напрямку. Незабаром обладнання запрацює ще в 7 автотранспортних підприємствах області – для цього там встановлять 299 валідаторів.

До слова, Львівщина першою в Україні запроваджує електронний квиток у приміських та міжміських автобусних маршрутах, які курсують в межах області.

Переглядів: 0