Динаміка сплати податку на доходи фізичних осіб на Львівщині зростає – статистичні дані

Враховуючи воєнний стан, сповільнення чи подекуди призупинення підприємницької діяльності, а також підвищення оплати праці військових, бюджетна сфера за динамікою сплати податку на доходи фізичних осіб продовжує суттєво випереджати сферу бізнесу.

Про це повідомили в департаменті фінансів Львівської обласної військової адміністрації.

За 5 місяців цього року бюджетна сфера наростила обсяги сплаченого податку у порівнянні з відповідним періодом торік на 79 %, тоді як сфера бізнесу – на 15%. Зростає й частка надходжень податку від "бюджетників": за січень-травень вона становить майже 47% (тоді як у довоєнний час звичною для Львівщини була на рівні третини).

Водночас у травні зафіксували найкращу місячну динаміку сплати ПДФО. Починаючи з березня динаміка сплати податку сферою бізнесу в помісячному порівнянні незмінно знижувалася: у порівнянні лютого 2022 року до лютого 2021 року +48%, березень до березня +3 %, квітень до квітня -5%. А от у травні 2022 року у порівнянні з травнем 2021 року вийшло на рівні +8%, що є найкращою місячною динамікою за три місяці війни, що вселяє надію на продовження такої тенденції надалі.

Переглядів: 0