Досвід Львівщини з підтримки бізнесу, зокрема релокованого, презентували на Brave Business Forum

У Тернополі провели Brave Business Forum. Головна тема заходу - підтримка бізнесу, релокація та обмін досвідом між областями.

Про інструменти підтримки бізнесу, які впроваджує Львівщина, розповів керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Він зазначив, що Програма підтримки бізнесу на період воєнного стану, яка діє на Львівщині, є першою цільовою обласною програмою в Україні, яка передбачає фінансову допомогу для релокованих підприємств.

Читайте також: Підприємства Львівщини можуть отримати фінансову підтримку з обласного бюджету, в тому числі – релоковані.

«Програмою можуть скористатись як релоковані з інших областей України підприємства, так і підприємства, які працювали в області до війни. Вона працює через три інструменти: безповоротну фінансову допомогу релокованим виробничим підприємствам, ваучерну підтримку на маркетингові послуги або послуги сертифікації, безповоротну фінансову допомогу на закупівлю обладнання в окремих виробничих галузях», - розповів він.

Серед допоміжних інструментів з підтримки бізнесу Степан Куйбіда назвав Школу експортера, торгові місії, міжнародну промоцію бізнесу. Для інвесторів це - напрацювання дорожніх мап реалізації інвестиційних проєктів, пошук земельних ділянок та пошук об‘єктів інвестування, типу «браундфілд», залучення грантових коштів для реалізації проєктів.

До теми: За сприяння Львівської ОВА підприємства області отримали гранти на понад 1,5 млн євро.

Керівник департаменту зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення ворога на територію України роботи Львівська ОВА здійснює супровід релокованих підприємств, який охоплює: пошук локації для розміщення виробництва, допомогу із поселенням працівників, юридичну консультацію, пошук фінансової підтримки, а також надання допомоги в подальшій діяльності компанії.

Станом на сьогодні на Львівщину переїхали вже 223 підприємства.

Ініціатор проведення форуму - проектний офіс West Ukraine Digitall спільно з Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі.

Переглядів: 0