Допомога військовим та волонтерам-іноземцям, звернення до ВРУ та паспортні послуги в області: співпраця ЛОВА та Державної міграційної служби

На Львівщині працюють над тим, аби наблизити паспортні послуги до кожного жителя області.

1. Розширення точок доступу до паспортних послуг на Львівщині

До кінця цього року, початку наступного, у понад 10 громадах Львівщини облаштують додаткові точки доступу до цієї послуги. Про це повідомили під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА.

«Одним з пріоритетом нашої роботи у цьому році є наближення будь-якого роду послуг до жителів області. Разом з міграційною службою прагнемо зробити доступнішими саме паспортні послуги. Станом на зараз близько 12% жителів Львівщини, а це близько 300 тисяч людей, повинні долати шлях громадським транспортом понад 30 хвилин, аби отримати ці послуги. Отож, у 12 громадах нашої області, де є найбільша потреба, ми розгорнемо паспортне обладнання, щоб забезпечити максимальний доступ населення Львівщини до отримання таких послуг», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.

До переліку громад увійшли: Белзька, Бібрська, Боринська, Великомостівська, Добромильська, Добросинсько-Магерівська, Добротвірська, Журавненська, Комарнівська, Куликівська, Меденицька, Новояричівська, Східницька.

Приблизна вартість впровадження цього проєкту складає майже 8, 5 мільйонів гривень (по 700 тисяч на громаду). Йдеться про співфінансування з обласного та місцевого бюджетів цих громад. Відповідні зміни внесуть до регіональної програми інформатизації «Цифрова Львівщина».

2. Наповнення даними Реєстру територіальних громад

В Україні діє реєстр територіальної громади, в якому кожна громада містить інформацію про реєстрацію місця проживання своїх мешканців. Цей Реєстр використовується при отримані тих чи інших послуг онлайн, наприклад, зміни місця реєстрації. Однак, не вся інформація у Реєстрі коректно вказана.

«Наші працівники організували зустрічі із понад 40 територіальними громадами області. Як з’ясувалось, у кожного четвертого зареєстрованого жителя відсутній документ у Реєстрі територіальної громади, а у кожного третього стоїть дата реєстрації 1900 рік. Це ускладнює процес надання якісних електронних послуг, в тому числі не дає змоги сформувати витяг про зареєстроване місце проживання. У співпраці з ЛОВА ми активізуємо процес внесення коректних персональних даних у Реєстр територіальної громади», – розповів начальник Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області Юрій Татомир.

3. Допомога військовослужбовцям та іноземним волонтерам

Для іноземців, які перебувають в Україні більше ніж 90 днів протягом 180 днів, за наявності необхідних документів та підстав, діє послуга продовження терміну перебування. Це дає змогу не порушувати вимоги законодавства України. Міграційна служба закликає всіх іноземних волонтерів, які працюють на перемогу України, звертатись через офіційний двомовний сайт Державної міграційної служби за посиланням - https://dmsu.gov.ua/en-home.html за наданням цієї послуги. Вартість послуги - 45 гривень ( +17 гривень державного мита).

Головне управління Державної міграційної служби у Львівській області разом з головою ДМС України Науменко Наталією працює над пришвидшенням виготовлення паспортних документів для військовослужбовців, які потребують негайного виїзду за кордон на навчання, реабілітацію, тощо. Це стосується також членів їхніх родин.

«Наш працівник виїжджає у будь-який реабілітаційний центр по громадах області, де документально засвідчує особу, яка не може пересуватись особисто. Після виготовлення паспорта, працівники доставляють документи військовослужбовцю. Намагаємось робити це в найкоротші терміни – до 5 днів, оскільки, якщо ми говоримо про операцію за кордоном, то важлива кожна хвилина», – наголосив Юрій Татомир.

4. Звернення Львівської ОВА до Верховної Ради України щодо дублювання російською мовою інформації у паперових паспортах українців

Сьогодні, 23 травня, Львівська ОВА надсилає лист-звернення на ім’я голови Верховної Ради України та міністра Міністерства внутрішніх справ України.

Текст звернення міститиме прохання про те, щоб для громадян України, які є власниками паспортів-книжечок, не було вимоги дублювання в документі своїх персональних даних російською мовою на звороті. Наприклад, коли доводиться вклеювати нові фотокартки, або ж людина просто хоче виготовити собі паперовий паспорт, а не ID-картку.

«Наразі за замовчування у паспортах багатьох українців залишається російська мова. З огляду, на розпочату росією війну проти України, ми просимо прибрати її з наших офіційних документів. Це суперечить нашій ідеї боротьби проти агресора. Сподіваємося цю пропозицію підтримають на найвищому рівні», - наголосив Олександр Кулепін.

Переглядів: 0