До уваги підприємців: Кабмін вніс зміни до переліку товарів критичного імпорту

Перелік доповнили майже пів сотнею міжнародних галузевих виставкових заходів.

Кабінет міністрів України вніс зміни до додатка постанови від 24 лютого 2022р. № 153 «Про перелік товарів критичного імпорту».

Уряд надалі зберігає обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг. Підприємства матимуть змогу імпортувати лише ті послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, що входять до переліку, який затверджено постановою КМУ від 14 лютого 2023 року №137.

Сектор з питань підтримки експорту департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації ініціював звернення до КМУ щодо розширення позицій імпорту послуг, а саме переліку міжнародних виставок за кордоном для експортноорієнтованих підприємців.

Міністерство економіки України врахувало потреби експортерів та доповнили перелік 46 міжнародними галузевими виставковими заходами, які відбуватимуться з лютого по червень 2023 року. Відповідно, Національному банку України рекомендували забезпечити здійснення переказів за операціями з імпорту, які затверджені постановою КМУ від 14 лютого 2023 року №137.

Таке рішення уряду допоможе підприємцям, які прагнуть відкривати нові ринки збуту та демонструвати свої товари потенційним новим клієнтам та партнерам, а також демонструвати якість та конкурентоздатність українських товарів.

Нагадаємо, що ознайомитися з постійними змінами переліку товарів критичного імпорту можна на сайті Кабінету міністрів України в розділі «Рішення уряду» вказавши у графі «ключові слова» фразу «критичний імпорт»  від 24 лютого 2022р.

Якщо ваше підприємство зацікавлене в участі у виставці за кордоном у другому півріччі 2023 року надсилайте офіційні листи звернення до Сектору з питань підтримки експорту департаменту економічної політики Львівської ОВА на електронні скриньки kancel@loda.gov.ua та exportservice.loda@gmail.com.

Переглядів: 1