До порядку надання допомоги на проживання офіційно зареєстрованих ВПО внесли зміни

Уряд ухвалив рішення, яке забезпечує виплату допомоги на проживання ВПО, яким не вдалося оформити державну допомогу до 30 квітня через застосунок «Дія». Такі одержувачі зможуть повторно подати заявку до 1 грудня 2022 року.

Щоб подати повторну заявку, необхідно прийти особисто до органу соціального захисту населення та написати ще одну заяву або ж надіслати її поштою. Органи соцзахисту зобов’язані прийняти у людини повторну заяву та розглянути її.

Відповідно змін також запроваджений контроль за дотриманням вимог законодавства під час надання допомоги на проживання ВПО, який здійснюється працівниками територіальних органів Національної соціальної сервісної служби України шляхом проведення вибіркової перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Нагадаємо, що з травня 2022 року допомога людям, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Це також стосується  ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

Допомога надається у розмірах:

• для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень на місяць;
  • для інших осіб — 2000 гривень на місяць.

Для призначення допомоги подається заява про надання допомоги за встановленою формою на підставі довідки внутрішньо переміщеної особи, документів, що підтверджують особу та ІПН.

Заяви приймаються за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб (уповноважені органи):

1. управліннями/відділами соціального захисту населення;
  2. уповноваженими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Також з 20 квітня 2022 року є можливість подання заяви засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка «Дія».

У разі зміни фактичного місця проживання/перебування заявник або особа повинна звернутись за видачею довідки до уповноваженого органу за місцем фактичного проживання/перебування, а раніше видана йому довідка вилучається. Відповідні зміни вносять до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО. Також найближчим часом така можливість з’явиться на порталі «Дія».

Станом на 28 жовтня на Львівщині офіційно зареєструвались понад 255 тисяч ВПО.