До Львова завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Клод Вільд

Сьогодні, 24 червня, до Львова завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні та Республіці Молдова Клод Вільд. З нагоди візиту пан Посол зустрівся з головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким.

Під час зустрічі сторони основну увагу зосередили на питаннях посилення співпраці не лише між двома країнами, але й зі Львівською областю зокрема.

«У нас є достатня кількість кваліфікованих працівників, високий рівень освіти, а стрімкий розвиток ІТ-галузі регіону є одним з найкращих не лише в Україні, а й у світі. Швейцарія є для нас прикладом для наслідування. Тому ми завжди відкриті і готові робити все належне для підтримки належної співпраці між нашими державами», - зазначив Максим Козицький.

Принагідно очільник Львівщини подякував за постійну підтримку з боку Швейцарії на міжнародній арені суверенітету та територіальної цілісності України.

Під час розмови сторони зосередили увагу також на реформі децентралізації та процесові її впровадження на Львівщині. Як зазначив Максим Козицький, відповідно до реформи на керівників об’єднаних територіальних громад лягли вдвічі більше зобов’язань, адже відтепер саме вони відповідальні за хід впровадження реформи на місцях. Зі свого боку, керівництво має правильно організувати необхідні заходи, щоб забезпечити громаду якісними адміністративними послугами.

У межах зустрічі обговорили ті галузі Львівщини, що мають найбільший потенціал для інвестування. Це, зокрема, виробництво та перероблення сільськогосподарської продукції, товарів з деревини, ІТ-індустрія та легка промисловість. До слова, за обсягами вкладеного в Україну капіталу Швейцарія входить до п’ятірки найбільших інвесторів України.

«Україна – це Європа. Нам також є чому повчитися в українців та у львів’ян, зокрема. Коли ми вперше приїхали сюди, то були вражені креативністю ваших жителів. Бізнес зараз потребує трохи цієї креативності та динамічності. Маю надію, що у післяковідний період багато іноземних інвесторів зрозуміють значний потенціал Львівщини. До прикладу, зараз у нас на стадії розробки є 9 проєктів, які плануємо реалізувати у Львівській області. Ваша ІТ-сфера надзвичайно сильна. Знаю, що наші швейцарські банки мають свої ІТ-відділи тут. Диджиталізація – це великий плюс України і ми підтримуємо в цьому питанні уряд. Ваше процвітання як європейської держави - це також наше процвітання», - наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії Клод Вільд.

Зазначимо, що пан Посол прибув до Львова, щоб взяти участь у заходах Міжнародного джазового фестивалю Leopolis (Alfa) Jazz Festival, який триватиме упродовж 24 - 28 червня.

Довідково:

Торговельне співробітництво Львівської області зі Швейцарією на високому рівні. На ринку Львівщини представлені філії багатьох міжнародних швейцарських компаній. Серед них: Nestle SA, Philip Morris International, Sika AG, Syngenta AG, Glas Trösch AG та ін. Зараз успішно працює Українсько-швейцарський комітет з торговельно-економічного співробітництва.

1 / 11